Kendru v těhotenství zasáhl blesk. Dítě přežilo, ale dějí se s ním zvláštní věci

Redakce | 1. 8. 2019
Kimberly Gordon
Kimberly Gordon
Kimberly Gordon

Šestiletá Kimberly se vyvíjí pomaleji než její vrstevníci. V jednom roce ještě neseděla a měla problémy s trávením, její neurologický vývoj je podle lékařů opožděný. Její rodiče přesto věří, že mají doma superhrdinku. Kimberly totiž zázračně přežila zásah bleskem, když byla ještě v maminčině děloze.

Ohňostroj u příležitosti Dne nezávislosti bývá ve městě Albuquerque v americkém Novém Mexiku velkolepý a Kendra Villanueva si ho toho roku nechtěla nechat ujít, ačkoli byla už ve 38. týdnu těhotenství. S přítelem tedy vyrazili na procházku, když se nebe zatáhlo a začala bouřka. Mladý pár se schoval pod strom, což se ukázalo být nemoudrým nápadem. Do stromu uhodil blesk a svezl se přes budoucího tatínka až do těla nastávající matky.

Po úderu blesku oba rodiče upadli na zem, ale fyzicky byli v pořádku. Lékaři se mnohem více báli o nenarozené dítě. "Je to padesát na padesát," řekli vystrašené mamince upřímně a doporučili neodkladný císařský řez.

Holčička se jako zázrakem narodila živá, i když ji trápily neurologické potíže. Mnohem větší překvapení ale lékaře čekalo při roční prohlídce. Zjistili totiž, že vlasy malé Kimberly jsou stále nabité elektřinou a trčí do prostoru. "Není možné ji učesat, vlásky prostě neslehnou," uvedla maminka.

Přestože má Kimberly dodnes problém s motorickým vývojem, rodiče v ní vidí hrdinku s nadlidskými schopnostmi. "Je to zázračné dítko, říkáme jí náš malý Flash," řekl tatínek. "Kdoví, třeba jednoho dne zachrání svět," dodal s nadsázkou.