Tereza Bebarová je česká herečka, jejíž jméno známe zejména díky Ulici, ale její hlas slýcháme velmi často z televizních obrazovek, protože je vynikající dabérkou.

Začátky jedné holčičky

Narodila se 8. července 1975 v Bohumíně a umělecké nadání projevila již v útlém věku. Vystupovala na školních besídkách a bylo vidět, že má talent a že ji ukazovat se před lidmi těší. Nikoho proto nepřekvapilo, že se rozhodla pro studium herectví.

Po absolvování konzervatoře v Ostravě, kde se již během studia angažovala v Divadle Petra Bezruče a Divadle loutek, si vybudovala úspěšnou kariéru v divadle Aréna a v Národním divadle moravskoslezském. Pak byl ale čas přestěhovat se do města.

Stěhování do Prahy bylo pro její kariéru klíčové. Získala zde významné role, mezi jinými třeba Funny v muzikálu Funny Girl.

Její největší rolí ale byla právě role Ukrajinky Světlany v seriálu Ulice na TV Nova. Za obě tyto role byla později oceněna – za svůj výkon ve Funny Girl obdržela cenu Thálie a za roli v Ulici byla dokonce oceněna jako televizní objev roku.

Její talent se rovněž uplatnil v již zmíněné oblasti dabingu, kde získala uznání za dabing Angeliny Jolie ve filmu Sedmý hřích. Získala tak cenu Františka Filipovského.

Ulice – vzestup a strmý pád

V seriálu Ulice se Tereza objevovala od jeho počátků. I když zprvu měla roli dostat baletka, která však nakonec dala přednost taneční dráze. Tereza roli milovala. Byl proto pro ni šok, když v lednu roku 2020 produkce oznámila ukončení její role. Oznámili jí, že scenáristé již neviděli možnost jejího dalšího vývoje.

„To, že končím, mi produkce oznámila už v lednu, byl to pro mě šok, ale možná horší bylo zjištění, že někteří moji kolegové to věděli dřív než já a nikdo mi to neřekl. Musela jsem to tajit, protože jsem s Novou měla podepsanou smlouvu do 30. dubna, a tak jsem to na sociální síť napsala až 2. května,“ řekla tehdy médiím Bebarová.

Informaci nesla velmi těžce, zvláště proto, že se o ní někteří kolegové dozvěděli dříve než ona sama a mlžili před ní.

Po odchodu ze seriálu se herečka otevřela novým příležitostem. Zároveň byla ohromena vlnou podpory od fanoušků, kteří po jejím odchodu ze seriálu tlačili na vedení televize, aby se Světlana vrátila.  

„Vůbec jsem netušila, jak lidi mou postavu měli rádi, a za to jim chci moc poděkovat, i za podporu, kterou mi denně vyjadřují. Vážím si i lidí z tvůrčího týmu, kteří bojovali, aby Světlana neskončila. Děkuji všem, ale život jde dál a jsem otevřená všem nabídkám,“ říkala Tereza.

Nyní to vidí tak, že po odchodu ze seriálu dospěla… Jeden čas totiž Ulici obětovala vše.

Všechno pro Ulici

Osobní život Terezy Bebarové byl úzce propojen s jejím profesním angažmá. Těhotenství i další osobní záležitosti komunikovala s produkcí, aby bylo možné přizpůsobit jí scénáře. Podívejte se, co o Světlaně Tereza řekla v rozhovoru:

Zdroj: Youtube

„Když jsem měla v plánu první těhotenství, tak jsem jim to řekla, aby mou roli upravili, stejně tak u druhého, v podstatě znali můj sexuální život.”

A kam se za ty 4 roky posunula?

Herečka se nyní ukazuje v jiném světle než ve ztvárnění Světlany. V seriálu jsme ji všichni znali ve výrazném líčení, zatímco Tereza vypadá v reálu jinak. Preferuje přirozený vzhled bez make-upu. Možná byste ji na ulici ani nepoznali. Co myslíte?

I tak zůstává herečka pro své fanoušky rozeznatelnou a oblíbenou tváří.

Zdroje: sip.denik.cz, www.csfd.cz/tereza-bebarova, www.instagram.com, www.blesk.cz/