Tereza Hlůšková se snaží zlepšit své postavení ve vězení. Rozjela chytrý byznys

Eliška Krásnohorská | 4. 9. 2019

Tereza Hlůšková už tráví rok a půl uvězněná v pakistánském Láhauru. Za pašování heroinu jí hrozí vysoké tresty, u prvního soudu odešla s verdiktem devíti let a nyní čeká na další rozsudek. 

Hlůšková se snažila za každou cenu urychlit soudní proces, případně dostat možnost propuštění na kauci. Obojí ale tamní úřady zamítly, a tak se musela smířit s aktuální situací.

Již za pár dní nervózně očekává další soudní stání, kterého se velmi obává. Před ní totiž půjde k výslechu její údajný komplic Shoaib Hafeez, který má v celém případu být klíčovým svědkem.

Jenže, všichni od Shoaiba očekávají, že bude vypovídat v neprospěch pašeračky, což by její situaci mohlo ještě zhoršit.

Tereza od začátku svého pobytu snáší vše velmi špatně. Nechutná jí jídlo, nemá dostatek hygienických potřeb a z všudypřítomného vlhka se jí tvoří vyrážky po celém těle. Našla ale řešení!

Nechává si od právníka pravidelně posílat různé druhy léků na bolest a další problémy a začala se dělit s dalšími spoluvězeňkyněmi. To jí samozřejmě velice pomohlo, má teď mnohem lepší postavení.

Pakistánský novinář Alí Aršád nyní po delší době prozradil, jak pašeračka tráví čas, a že právě díky vybavené lékárně, bez které nedá ani ránu, získala ve vězení obrovskou popularitu!

Na život za mřížemi si musela zvyknout...

Tereze trvalo dlouho, než si na podmínky za mřížemi zvykla, nyní je ale vidět jasné zlepšení. "Ostatní holky z cely jí mají moc rady! Rozdělí se s nimi o vše, má velmi dobrou pověst," tvrdí novinář Aršád.

Kromě toho, Hlůšková se sama pasovala do role místní lékárnice a baví ji pomáhat svým novým kamarádkám! "Dává léky ostatním vězeňkyním a ty jsou jí za to nesmírně vděčné."

Jelikož Terezy právník nosí léky každý měsíc, o žádané zboží nemá pašeračka nouzi a může dál být královnou! Díky svým dobro činům totiž opravdu stoupla v žebříčku oblíbenosti a snáší celou situaci mnohem lépe...

Už jen pouhé dny musí Tereza přečkat, než se situace někam posune. Druhé stání je opravdu zásadní, soudce pro ní totiž od začátku žádá zvýšený trest 25. let, devět je podle něj málo.

Hlůšková však od začátku tvrdí, že je nevinná a stále doufá, že odejde bez trestu. To je však opravdu malá pravděpodobnost. Nejvíce bude záležet na výpovědi Shoaiba, který se ale chystá podle všeho Terezu potopit.

Jedno je jisté, pašeračku ještě čekají krušné chvilky a sama si začíná uvědomovat, že odchod z věznice nebude tak lehký, jak původně očekávala. Bude Tereza ještě někdy vypadat takto?