Pouze pro chytré

Milovníci hádanek a hlavolamů jsou podle odborníků daleko bystřejší a více si všímají detailů než lidé, kteří tyto výzvy příliš nemusí. Přesto si to dnes můžete zkusit úplně všichni. V naší logické hádance. 

Ta je určená všem, vyluštit ji ale zvládnou jen chytré hlavy. Mezi účastníky vyvolal tento zdánlivě jednoduchý obrázek nemálý rozruch. Na první pohled obyčejná tabulka s čísly, kde jedno jediné chybí.

Cílem hádanky je určit, jaké číslo to je. Odborníci se shodují, že je třeba zvážit souvislosti mezi jednotlivými číslami a zároveň naplno zapojit logické myšlení. Pak vám k rozluštění hádanky nestojí nic v cestě. 

Samozřejmě nesmíte postrádat smysl pro detail a pečlivé soustředění. Hlavolam je důmyslně navržený tak, aby se zapotily i ty nejbystřejší hlavy. 

Pokud máte rádi výzvy nebo si jen chcete vyzkoušet, zda tuto logickou hru zvládnete, pak na nic nečekejte a pusťte se do toho. 

Hádanka možná představuje zdánlivě jednoduchý obrázek, nenechte se však mýlit. Je náročnější, než se na první pohled zdá. Přesto se odborníci shodují, že rozluštit ji může každý. Stačí se soustředit a logicky myslet. 

Které číslo chybí? 

Matematické hádanky nejsou jen zábavnou ve chvílích, kdy takříkajíc nemáte do čeho dloubnout. Jsou také skvělým nástrojem, jak zlepšit své myšlení a výrazně zvýšit své kognitivní schopnosti. 

Matematické hádanky s odpověďmi za 60 sekund:

Zdroj: Youtube

Už na nic nečekejte a začněte. Nejprve si nastavte časovač svých hodinek na 5 vteřin, pak se soustředěně zadívejte na všechna vyobrazená čísla a pusťte se do toho. Určitě to při troše štěstí zvládnete. 

Už víte, které číslo v tabulce chybí? Pokud ne, máme pro vás malou nápovědu. Každé číslo v horním řádku je odvozené z odečtu dvou čísel pod ním. Například odečtením čísla 2 od čísla 6 získáte číslo 4, které vyplní první políčko v horní řadě. 

Abychom se dostali ke správné odpovědi, musíme tento odečet provést se všemi čísly v tabulce. Pak zjistíme, jaké číslo v tabulce chybí. Podle tohoto vzoru musíme také odečíst číslo 7 od čísla 10. 

V tento okamžik se dá říct, že konečně přihořívá. Posledním zmíněným odečtem vám vyjde číslo 3, které je chybějící cifrou v tabulce a klíčem k vyřešení naší logické hádanky.  

Abyste si výsledkem mohli být skutečně jistí, můžete si znovu odečíst 10 od 19, při kterém získáte číslo 9, jež vyplní první políčko ve třetím řádku, a následně odečíst 6 od 7. Vyjde vám číslo 1, které  vyplní poslední políčko ve třetím řádku.

Ačkoliv nás tyto hlavolamy plně nedefinují, jsou způsobem, jak zapojit mysl naplno a k tomu se pobavit. Jediná cesta, jak udržet mozek aktivné na dlouhé roky dopředu, je dávat mu ty správné impulsy k pohybu. Naše logická hádanka je rozhodně jedním z nich. 

Zdroje: www.nairaland.com, www.jagranjosh.com, www.indiatimes.com