Kouzlo matematických hádanek

Odborníci se shodují, že mozek každého člověka potřebuje být v neustálém pohybu. Jen tak si zajistíte zdraví a vitalitu tohoto orgánu na dlouhé roky. 

Pokud i vy patříte k jedincům, kteří nechtějí stárnout, začít zapomínat a přijmout stáří jako nedílnou a neměnnou součást svých životů, se kterou nelze nic dělat, zkuste si náš IQ test. Rozluštit ho ale nebude jen tak. 

Je totiž matematický. A matematika vyžaduje schopnost logicky přemýšlet. Pokud si ale skutečně chcete procvičit mozek, pak jsou matematické hádanky tím nejlepším způsobem. Na tom se shodují snad všichni. 

Tyto výzvy vás nejen pobaví, ale také výrazně povzbudí všechny vaše kognitivní schopnosti. Díky svému umu stimulovat kritické myšlení a zapojit mysl naplno jsou matematické hádanky tím nejlepším cvičením pro lidský mozek.

Kouzlo matematických hádanek spočívá v jejich schopnosti zapojit mysl do poměrně náročného mentálního cvičení. Vybízejí nás k rozluštění mnohdy důkladně ukryté pospolistosti mezi čísly, která zapojí naše kognitivní schopnosti zcela novým způsobem. 

Otestujte se!

Laicky řečeno to znamená, že celá řada matematických hádanek nás nutí posunout hranice svého intelektu. Příkladem je i hádanka, kterou vám přinášíme. 

IQ test pouze pro génie:

Zdroj: Youtube

Ačkoliv se na první pohled může zdát jednoduchá, nenechte se mýlit. Rozluštit ji za 60 sekund zvládnou podle odborníků pouze géniové. K jejímu zdolání budete potřebovat víc než jen základní znalost matematiky. K rozluštění této záhady bude zapotřebí bystrý postřeh a soustředěná mysl.

Zadívejte se po dobu několika vteřin na náš obrázek. Berte na vědomí, že každé číslo v tabulce je umístěné tak, aby vztah mezi nimi dával strategický smysl. Jen ten, kdo tento vztah dokáže odhalit, najde řešení naší hádanky. 

Jaké je podle vás chybějící číslo? Tady je řešení. Je jím číslo 3. Každé číslo v horním řádku je odvozené z odečtení dvou čísel pod ním:

6 - 2 = 4 (v horním rámečku).

19 - 10 = 9 (třetí řádek, první políčko)

7 - 6 = 1 (třetí řádek, poslední políčko).

Podle tohoto vzoru odečteme 7 od 10 ve čtvrtém řádku a získáme 3.

Abychom si ověřili naši odpověď, zkontrolujeme, zda 3 splňuje naši rovnici pro výše uvedené řádky: Odečteme-li 3 od 9 ve třetím řádku, dostaneme 6 (jako ve druhém řádku). Odečteme-li 1 od 3, dostaneme 2 (jako ve druhém řádku). Chybějící číslo 3 je tedy skutečně správné.

Matematické hádanky jsou více než jen zábavou. Dávají nám možnost lépe poznat sami sebe a zjistit, jak jsou na tom naše kognitivní schopnosti. 

www.vietnam.vn, www.mirror.co.uk, www.quora.com