Obrázkové hádanky

Hlavolamy v podobě obrázků nám poskytují nejen zábavu, ale především cenný trénink našich kognitivních funkcí. Jedním z nich je i naše obrázková hádanka. Uhodnete, co je na ní špatně? 

Zdánlivě jednoduchý obrázek muže, který si vyšel na procházku přes můstek nad řekou, totiž není nakreslený tak, jak by měl. Jeho autor skutečně na něco zapoměl a detail to rozhodně není. 

Chyba, která se na obrázku nachází, vybízí všechny, aby ji objevili. Odborníci se ale shodují, že jen malé hrstce z nás, lidem s IQ nad 130, se povede určit, co je v poklidné vesnické scenérii, která se nám rozprostírá před očima, špatně. 

Musíte mít extrémně vyvinutý zrak a chybět nesmí ani smysl pro nejmenší možné detaily. Pak máte velkou šanci chybu odhalit a hádanku považovat za vyřešenou. Pokud si chcete vyzkoušet své schopnosti, na nic nečekejte a hurá do toho. 

Nastavce si časovač hodinek na 5 vteřin a poté, než ho zapnete, se na obrázek velmi soustředěně zadívejte. Pusťte hodinky a hledejte, kde na obrázku jeho autor na něco zapoměl. 

Je nutné projít obrázek kousek po kousku. Nevynechat ani ten nejmenší detail, který podle vás není důležitý. Je! Jen tak máte šanci přijít této hádance na kloub. 

Logická chyba

Nastavený čas vám uteče jako voda. Ani se nenadějete a bude pryč. Tak co, podařilo se vám uprostřed poklidné vesnické krajiny chybu odhalit? 

Hledání chyby: Hádanky, které vám zamotají hlavu: 

Zdroj: Youtube

Pokud se vám podařilo chybu odtajnit, pak si rozhodně můžete gratulovat! Vašemu pozornému oku skutečně neunikl jediný detal. Pokud jste ale chybu neobjevili, zůstaňte v klidu. My vám ji ukážeme. 

Logická chyba obrázku spočívá v absenci tekoucí vody na jedné straně mostu, tedy po mužově pravé paži. Vypadá to, že potok končí někde pod můstkem. To ale z logického hlediska není vůbec možné. 

Proto je jasné, že právě chybějící potok na druhé straně můstku je chybou, kterou jsme hledali. Zatímco na jedné straně se potok ladně vine až k mostu, na druhé straně záhadně mizí – jemná nesrovnalost uprostřed jinak idylické scény.

Obrázkové hádanky jsou skvělým zdrojem zábavy i cvičením pro naši mysl. Pokud budete tyto hlavolamy lušit častěji, zlepšíte svůj smysl pro detail a žádná chyba vám již neunikne. 

Vaše kognitivní schopnosti budou vzkvétat. Ať už jste hádanku vyluštili v požadovaném limitu 5 vteřin nebo se vám ji vyřešit nepodařilo, i tak si můžete gratulovat. Tak či tak jste udělali velký krok vpřed na cestě k duševní bystrosti.

Zdroje: www.timesnownews.com, www.jagranjosh.com, www.timesnownews.com