Test bystrosti

Abyste zlepšili své kognitivní funkce, je potřeba je trénovat. Pomoci vám k tomu může například náš obrázek. Ačkoli se zdá jednoduchý, jeho řešení rozluští pouhé 2% nejbystřejších. 

Cílem je určit, kdo z postav na obrázku zemře, když osoba E strčí do kamene.

Tím nejdůležitějším aspektem našeho testu je logika. Co vás napadne jako první? Určitě je třeba si uvědomit, že kámen se ze svahu bude kutálet za jakékoli situace. Tak to zkrátka je!

I přes svůj tvar půlměsíce se na kopci naudrží a pohyb dolů je přirozeným následkem gravitace. Při analýze obrázku proto mějte na paměti nejen terén, ale také všechny možné fyzikální zákony. 

Kdo zemře? 

Může to vypadat tak, že první na "mušce" je postava D. Ať je důvodem osobní zášť nebo jen fakt, že se postava D zkrátka nachází ve špatný čas na špatném místě, postava D stojí přímo pod kopcem.

Pro více informací se podívejte na toto video:

Zdroj: Youtube

To ale ještě nemusí nic znamenat. Postava D má jednu nespornou výhodu. Je v úkrytu. Pokud se v této díře skrčí, kámen ve tvaru půlměsíce ji zcela mine. 

Další na mušce je postava C. Ta se skrývá pod houpačkou. Na první pohled je krytá. To ale pouze do okamžiku, kdy by kámen ve tvaru půlměsíce houpačku zasáhl. Pak by postavu C čekala jistá smrt. 

Pokud by kámen skutečně váhu zasáhl, druhý kámen na opačné straně by pravděpodobně "vyskočil". Pak by hrozilo, že zasáhne hlavního aktéra, tedy postavu E. V takovém případě by mohla zemřít i tato postava. 

Zatlačením kamene směrem z kopce dolů by hypoteticky mohli zemřít hned tři postavy. D, C a E.

To by však hrozilo pouze v případě, že by kámen byl dostatečně těžký na to, aby odhodil velký kámen na durhé straně houpačky.

Hypoteticky se také může stát, že kámen na druhé straně houpačky, vymrštěný do vzduchu, zasáhne postavu B místo E. Pak by zemřeli postavy D, C a B.

Mějte na paměti, že kámen na kopci nemá stejnou hmotnost jako kámen na houpačce. Přestože mají oba stejný průměr, kameni na kopci chybí obrovská část váhy. Je tedy jen málo pravděpodobné, že kámen ve tvaru půlměsíce odhodí kámen na houpačce. 

Správným řešením této hádanky je tedy toto: Jediný, kdo by mohl zemřít, je postava C. Ale pouze v případě, že kámen ve tvaru půlměsíce je dostatečně těžký na to, aby přetížil prkno houpačky na druhou stranu. 

timesofindia.indiatimes.com, www.republicworld.com, themindsjournal.com