Co prozradí pomoc druhému

Psychologické testy jsou skvělým nástrojem, jak sami sebe lépe poznat. Jak odhalit skrytá zákoutí své duše a naučit se pracovat se svými nedostatky. Také díky nim můžete zjistit své přednosti, o kterých jste do té doby vůbec nevěděli.

Příkladem je i náš obrázek. Jsou na něm zachycené 4 různé osoby. Jedno však mají společné. Každá z nich potřebuje určitým způsobem pomoci. 

Víte, které z nich byste pomohli nejdříve? Ta, kterou vyberete, vám mnohé řekne o tom, kdo jste. Budete se divit, co všechno vám váš výběr prozradí. Sedí to naprosto přesně.

Jakou máte povahu

Pokud byste jako první pomohli postavě č. 1, jste člověk nekonfliktní povahy. Rád proplouváte životem bez hádek a zbytečných komplikací. Jste člověk optimistické povahy, který každou sklenici s vodou vidí na půl plnou. 

Pro více informací se podívejte na toto video:

Zdroj: Youtube

Vždy věříte v lidské dobro a v to, že i všechno zlé je pro něco dobré. Ani klacky hozené pod vaše nohy vás nepřipraví o úsměv. 

Pokud vaše volba padla na postavu č. 2, pak jste člověk s vůdčími schopnostmi. Lidé k vám často chodí pro rady, protože vědí, že jim pomůžete. Sám se rád obklopujete lidmi s podobnou povahou, kteří ví, co od života chtějí a nebojí se si o to říct. 

Výběrem postavy č. 3, které byste pomohli nejdříve, o sobě říkáte, že jste rozený ochránce. Bojujete za slabší, neváháte zakročit v hádce, pokud víte, na které straně stojí pravda a vaším posláním je, aby se všichni kolem vás cítili šťastně. 

Jste velice citlivá a empatická bytost. Nejenže pomáháte každému, kdo vás o pomoc požádá, sami přemýšlíte, než něco řeknete nebo uděláte, aby to případně někomu neublížilo. Dejte si však pozor, aby vás lidé díky vaší láskyplné povaze nevyužívali. Všechno má totiž své hranice. 

Pokud byste nejprve pomohli postavě č. 4, pak jste člověk se silně vyvinutým morálním kodexem. Laicky řečeno to znamená, že pomáháte zcela bezúhonně, aniž mnohokrát tušíte, zdali to člověk, který žádá, skutečně potřebuje. 

Pomoc druhým berete jako samozřejmost, která vás v konečném důsledku obohatí. 

Zdroje: themindsjournal.com, www.jagranjosh.com, www.dailymail.co.uk