Pouze pro chytré

Hádanky a testy postřehu jsou víc než zábavnou kratochvílí. Jsou způsobem, jak zbystřit své smysly a naučit se lépe a hlavně rychleji přemýšlet. 

Pravidelným řešením hádanek a testů navíc zlepšujete kognitivní schopnosti, učíte se vnímat všechny potřebné detaily a soustředit naplno svou koncentraci. To jsou vlastnosti, které se vám budou hodit kdekoliv v životě.

Nevěříte? Pak si to ihned vyzkoušejte na našem test postřehu. Přinášíme vám jednoduchý obrázek lesa, na kterém je nutné najít skrytého jelena. 

Na obrázku vidíme velké množství zeleně. Jsou zde stromy, tráva, keře, zkrátka veškerý porost, který do lesa patří. 

Lesem protéká blankytně modrý potok, ve kterém můžete vidět několik kamenů. Na obrázku vidíme také místa, kde je hlína. 

Kde je jelen?

Celá scenérie lesa působí klidně a nedotčeně. Jakoby tu nebyla živá duše. Nenechte se však mýlit. Někde v tomto výjevu se skrývá jelen. 

Najdi rozdíly na těchto obrázcích:

Zdroj: Youtube

Náš a jemu podobné testy postřehu rozhodně nepatří k nejsnadnějším. Žádají si bystrou mysl, ale také zapojení logiky a skvělý smysl pro detail. Celý proces hledání jelena navíc ztěžuje fakt, že na vyřešení testu postřehu máte omezený čas. Pouhých 6 vteřin. 

Jen tak máte šanci se dopracovat ke zdárnému závěru a skrytého jelena objevit. Je potřeba nevynechat jediný důležitý detail, který vás může zavést k cíli. 

Pokud jste rozhodnutí si i přes jistou obtížnost náš test postřehu vyzkoušet, pak na nic nečekejte a pusťte se do toho. Připravte si všechny své smysly, abyste náš test úspěšně pokořili. 

V okamžiku, kdy se časovač vašich hodinek po 6 vteřinách zastaví, zastavte se spolu s ním. Pokud jste jelena objevili, pak vám patří veliká gratulace. Jste mimořádně bystrý člověk, kterému neunikne žádná maličkost. 

V případě, že stále nevíte, kde se jelen může nacházet, nezoufejte. Rádi vám ho ukážeme. Stačí, když se podíváte na obrázek níže. Tam je jelen ukrytý v lese důkladně označený. 

Zdroje: www.jagranjosh.com, www.thesun.co.uk, cherriessnackshack.com