Skrytý leopard

Hádanky a hlavolamy jsou víc než zábavnou kratochvílí. Jsou jedinečným tréninkem pro náš mozek, který rozhýbe všechny mozkové závity. Dokonce i u těch nejlínějších jedinců mají úspěch. 

Pravidelným řešením hádanek a hlavolamů zlepšíte kognitivní schopnosti, naučíte se rychleji a lépe přemýšlet a neunikne vám žádný důležitý detail. 

Pokud si chcete ověřit, jak na tom s myšlením a hlavně postřehem skutečně jste, máme pro vás jedinečný test postřehu. Musíme vás však upozornit, že vyřešit ho zvládnou jen ti nejbystřejší.

Myslíte si, že se zařadíte mezi ně a test pokoříte? Nebo budete patřit mezi 95 % těch, kterým se to nepovedlo a selhali? Nejprve si ale řekněme, o co v našem testu postřehu skutečně jde. 

Samozřejmě o zábavu. Ta si ale žádá bystrou mysl a stoprocentní koncentraci. Na zdánlivě obyčejném obrázku savany je výzva, která čeká na vaše odhalení. 

V na první pohled obyčejném výjevu savany je potřeba najít skrytého leoparda. Ten tam někde je a vy ho musíte objevit. 

Je potřeba zapojit logiku, všímat si každého – byť nejmenšího – detailu a samozřejmě důkladně přemýšlet. Kde všude by se leopard mohl nacházet?  

Vidíte ho? 

Pokud jste i přes značnou obtížnost rozhodnutí si náš test postřehu vyzkoušet, nastavte si časovač hodinek na námi požadovaný čas. Dostáváte od nás pouhých 5 vteřin. Víc ani ťuk. 

13 hádanek, které jsou složitější, než se zdá:

Zdroj: Youtube

Z tohoto důvodu je nutné, abyste byli velice pozorní a skutečně zapojili svou hlavu. Jen tak máte šanci leoparda, který se někde na obrázku nachází, skutečně objevit. Navíc v časovém limitu 5 vteřin.

Podívejte se na obrázek znovu a velice pozorně. Vnímejte ho jako celek. Následně si projdětě každou jeho část zvlášť. Zameřte se na maličkosti, které by mohly posloužit jako indície a navést vás na správný směr.  

V okamžiku, kdy se časovač vašich hodinek zastaví, zastavte se spolu s ním. Pokud jste leoparda, objevili, pak vám patří veliká gratulace. Právě jste se zařadili mezi nejbystřejší jedince, kterým se povedlo náš test pokořit. 

Pokud ale stále nevíte, kde leopard je, pak nebuďte smutní. My to víme a rádi vám to sdělíme.  Leopard se nachází ve spodní části obrázku více napravo. Vidět ho můžete za kamením, právě tam je vidět hlava majestátního zvířete.

Zdroje: www.jagranjosh.com, starlight-lodge.com, timesofindia.indiatimes.com