Vadná beruška

Hádanky a hlavolamy si žádají skutečně bystré přemýšlení. Jsou tedy víc než zábavnou kratochvílí. Jsou jedinečným tréninkem pro náš mozek a všechny mozkové závity. 

Odbornící se shodují, že pravidelným řešením hádanek a hlavolamů můžeme zlepšit kognitivní schopnosti, smysl pro detail i vizuální vnímání. Je ale potřeba se důkladně zamyslet. 

Bez toho by to totiž nešlo. Pokud si chcete ověřit, jak na tom se svým postřehem a bystrostí jste, neváhejte si vyzkoušet náš bleskový test postřehu. Vyřešit ho ale zvládnou jen géniové. 

Nejprve si nastavte časovač hodinek na požadovaný čas. K dispozici od nás máte pouhých 6 vteřin. Ano, není to mnoho, ale jde to. Jen je potřeba pracovat rychle a vyvarovat se případných chyb. 

A o co že vlastně jde? Na obrázku s beruškami je potřeba objevit tu, která je vadná. Problém je, že všechny berušky na našem výjevu vypadají na první pohled totožně. 

Vidíte ji? 

Někde uprostřed těchto berušek se však skutečně nachází jedna, která není shodná s ostatními.  Na vás je tuto berušku objevit a sdělit nám, kde přesně se nachází. Snadné to nebude, to vám můžeme sdělit již nyní. 

Najdete 3 rozdíly?

Zdroj: Youtube

Je potřeba, abyste byli skutečně pozorní. Abyste vnímali obrázek jako celek a zároveň si prošli každou berušku zvlášť a nevynechali jeden jediný detail. Stačí malý rozdíl, nejmenší odlišnost a jste v cíli. 

Musíte naplno zapojit svůj mozek a pořádně se zamyslet. Vnímejte tvary, velikosti berušek i samotné puntíky na jejich hřbetu. Všímejte si barevných odstínů a všeho, co by mohlo přebývat nebo chybět. Nenechte se rozhodit tím, že na vyřešení tohoto hlavolamu máte omezený čas. 

V okamžiku, kdy se časovač vašich hodinek zastaví, zastavte se spolu s ním. Pokud jste vadnou berušku našli, pak vám patří veliká gratulace. Právě jste se zařadili mezi génie. Laicky řečeno to znamená, že vám neunikne žádný – byť sebemenší – detail. 

Vyznačujete se skutečně bystrým postřehem. Pokud ale stále nevíte, kde by se ona vadná beruška mohla nacházet, nezoufejte. My vám ji ukážeme. 

Vadná beruška je v druhé řadě odspodu, druhá zleva. Když se na ni pořádně podíváte, zjistíte, že na jejím hřbetu se místo obvyklých puntíků nachází dva čtverce. To je znak, který u běžné berušky rozhodně nenajdete. 

Zdroje: www.jagranjosh.com, www.timesnownews.com, www.thesun.co.uk