Test postřehu

Trénink mozku je velice důležitý. Zlepšuje myšlení i kognitivní funkce. Trénink mozku je také jedinečnou prevencí degenerativních onemocnění, jako jsou demence či Alzheimerova choroba. Ty jsou hrozbou zejména s přibývajícím věkem. 

Jediné, co nám v tomto ohledu může pomoci, je nenechat mozek „usnout na vavřínech“ a neustále jej trénovat. Nutit ho, aby přemýšlel. Tím mu zajistíme dlouhotrvající vitalitu a máme šanci vzniku degenerativních onemocnění předcházet. 

Nejčastějším typem demence je Alzheimerova choroba. Ta vzniká poměrně nenápadně, v konečném důsledku má ale katastrofické následky. Jde o progresivní onemocnění, které začíná mírnou ztrátou paměti a které rychle přerůstá v závažný problém. 

Alzheimerova choroba paralizuje život postiženého natolik, že není schopný se o sebe starat a je zcela odkázaný na pomoc ostatních. Nejde mu komunikovat ani vykonávat činnosti běžného dne.

Za rizikové faktory Alzheimerovy choroby lze považovat věk, genetiku a špatný životní styl. Špatná strava, málo pohybu, nepřiměřené množství alkoholu a kouření, to vše může vznik Alzheimerovy choroby podpořit. 

Důležitá je prevence. Jednou z možností, které se v boji proti Alzheimerově chorobě jeví jako účinné, jsou logická cvičení a rébusy. Ty nutí mozek neustále pracovat a brání jeho zakrnění. 

Šestka mezi osmičkami 

Skvělým způsobem, jak procvičit postřeh a ověřit si, jak jsme na tom se svou inteligencí, jsou jednoduché hry. Mohou být logické, matematické nebo se můžeme setkat s hlavolamy. Právě ty nám pomáhají jakékoliv formě demence účinně předcházet. 

Obrázkový IQ test : Najděte chybu na obrázku?

Zdroj: Youtube

Jednu takovou hru vám přinášíme i my. Přesněji řečeno test postřehu a inteligence, kteří však zvládnou jen ti nejchytřejší. O co v něm jde? Najít šestku mezi osmičkami. Musíte být zcela pozorní a nevynechat žádný detail, který vás může zavést k cíli. 

Najít šestku mezi osmičkami navíc musíte v časovém horizontu pouhých 5 vteřin. Zvládnete to? Pokud jste rozhodnutí si i přes značnou obtížnost náš test postřehu vyzkoušet, pak hurá do práce. 

V okamžiku, kdy se časovač vašich hodinek zastaví, zastavte se spolu s ním. Pokud jste náš test pokořili a šestku mezi osmičkami našli, pak vám patří veliká gratulace. Jste superchytří.

Pokud stále nevíte, kde se šestka nachází, nezoufejte. My vám ji rádi ukážeme. Stačí se podívat na obrázek níže, kde je označená červeným kroužkem. Vidíte ji?

Zdroje: www.jagranjosh.com, www.kingmanheavymetalgym.com, www.msn.com