Symbol jako životní fáze

V životě neustále procházíme fázemi. Jakmile jedna skončí, přijde další. Každá z nich nás mnohému naučí, každá je pro nás velkým přínosem. Abychom však zjistili, v jaké z nich se právě nacházíme, může nám pomoci obyčejný obrázek. 

Jedním z nich je i ten náš. Obsahuje čtyři různé symboly. Zadívejte se na ně a vyberte si právě ten symbol, který s vámi nejvíce rezonuje a nejvíce se vám líbí. 

Právě ten následně prozradí, jaké životní fáze jste jako osobnost právě dosáhli. Jednotlivé fáze definoval Carl Jung, přední švýcarský psychiatr a psychoanalytik. Jako jedna z nejvýraznějších osobností psychologie tvrdil, že každá životní fáze koresponduje s naší osobností. 

To pak určí další směr naší životní cesty. Při výběru "svého" symbolu je důležitým aspektem vlastní intuice. Ta vám napoví. Není proto potřeba analyzovat ani příliš přemýšlet. Je dobré se podívat a intuitivně vybrat takový symbol, který je tu pro nás. A my to víme. 

Kde se nacházíte? 

Jakmile svůj symbol najdete, povíme vám, do jaké fáze svého života jste právě vstoupili, jaké jste dosáhli. 

Pro více informací se podívejte na toto video:

Zdroj: Youtube

Pokud jste zvolili symbol č. 1, ocitli jste se v atletické fázi. Ta říká, že jste poněkud nevyzrálý člověk se sklony k narcisismu a přehnanou starostí o sebe sama. Nejdůležitějším aspektem je pro vás to, jak vypadáte a jak vás vidí ostatní. I přesto, že jste narcis, však sami k sobě přistupujete mnohdy až příliš kriticky. Často jdete z extrému do extrému. 

Symbol č. 2 značí fázi bojovníka. Člověka zralého a zodpovědného. Jste si vědomí svých činů a chcete sami sebe neustále zlepšovat a učit se. Jste ambiciózní a motivovaní plnit si své cíle stůj co stůj. 

Pokud jste zvolili symbol č. 3, nacházíte se ve fázi deklarativní. To znamená, že kromě svých cílů, plánujete založit rodinu a kariéra už není vaší jedinou ambicí. Často přemýšlíte o tom, jaké poselství předáte světu a co po sobě zanecháte.

Symbol č. 4 pak představuje duchovní fázi. Ta značí velkou moudrost a víru v to, že na světě existuje mnohem víc, než pouze viditelné věci. Duchovní život je pro vás cennější, než se na první pohled může zdát. Bohatství a úspěch již nejsou prioritou, ale bonusem. 

Každá fáze závisí na tom, co jste už v životě stihli, jaké zkušenosti jste nasbírali a kolik toho víte. Fáze nejsou odvislé od věku a klidně se může stát, že nějakou z nich přeskočíte, protože jste připravení vstoupit do další. 

Zdroje: deepthoughts.quora.com, www.emmanuelsblog.com.ng, themindsjournal.com