Sám doma

Klasikou, která nezklame malé i velké diváky, je filmová komedie Sám doma. Ta během Vánoc nechybí snad v žádné domácnosti. Kdo by se nechtěl zasmát u vánočního dobrodružství malého Kevina, který si přál na Vánoce zůstat sám? Má to ale jeden malý háček. Kevin během vánočních svátků musí ochránit svůj dům před nezbednými lupiči.

Dalším hitem, který na Vánoce rozhodně nesmí chybět, je komedie Pelíšky. Zábavná a místy trpká vánoční komedie z období 60. let dvacátého století zaručeně každého pobaví. Nabídne vám nahlédnutí do minulosti, zábavu, ale také dostatek prostoru k zamyšlení.

Pokud se chcete skutečně zasmát, pak si určitě pusťte film Vánoční prázdniny. V něm vám nešikovná rodina Greswoldových ukáže, že Vánoce jsou dokonalé ve své nedokonalosti. Hlavním hrdinou příběhu je Clark, otec rodiny, který si přeje vytvořit pro svou ženu s dvě děti dokonalé Vánoce. K naplnění jeho představy mu ale pod nohy přichází až příliš mnoho překážek.

Jak dobře je znáte? 

Skutečnou ikonou vánočních filmů je Láska nebeská. Ta je dokonalým příkladem romantického vánočního příběhu, se kterým pocítíte příchod Vánoc. V tomto vánočním filmu se prolínají osudy několika lidí, které spojuje ta nehlubší emoce - láska.

Podívejte se na nejlepší scény a hlášky z filmu Pelíšky: 

Zdroj: Youtube

Pokud dáváte přednost česko-slovenské klasice, pak nezapomeňte na Šťastný Nový rok. Přenesete se tak do dechberoucí scenérie slovenských Tater, kde parta čtyř kamarádek spolu s jejich rodinami zažívá mnoho úžasných příběhů. 

Na Vánoce nesmí chybět ani staré české klasiky, jako je S tebou mě baví svět natočený v roce 1983. Tato nestárnoucí, česká vánoční komedie, je skutečnou klasikou všech filmů. Parta kamarádů plánuje svou každoroční pánskou jízdu, kterou však náhle zkomplikují jejich ratolesti.

Pokud ve vás vánoční svátky vyvolávají stesk a nostalgii, pak si pusťte film Jak přežít Vánoce z roku 2004. V něm vám hlavní hrdina Drew ukáže, že každý problém má své řešení. Jako bohatý, ale osamělý muž nechce během letošních Vánoc zůstat sám, a tak si pronajme náhradní rodinu, aby to změnil.

Rychlý test pro milovníky Vánoc: Jak znáte vánoční filmy? Odpovídáte ANO/NE

Zdroje: www.kinobox.cz, voyo.nova.cz, www.ceskatelevize.cz