Procvič mozek

Pro lidský mozek platí jedno důležité pravidlo: „používej nebo ztratíš“. V praxi to znamená jediné. Je nutné mozku neustále dávat podněty k přemýšlení a nutit ho pracovat. 

Je to jediná cesta, jak se vyhnout neurodegenerativním chorobám typu demence a Alzheimerova choroba. Mozek totiž potřebuje také trénink, podobně jako svaly v našem těle. 

S tréninkem mozku vám mohou pomoci logické hry. Ty jsou pro náš mozek spásou. Ti, co se v pravidelných intervalech podobným hrám věnují, podle odborníků méně zapomínají a degenerativní choroby je obcházejí obloukem. 

Mozkové hry podporují vitalitu mozku a jsou pro udržení jeho aktivity nezbytné. Učí nás přemýšlet, analyzovat, logicky zvažovat a v krátkém čase najít optimální řešení. 

Krom toho zrychlují naše myšlení a zlepšují kognitivní funkce. Jsou tím nejlepším tréninkem pro náš mozek, který bude nápomocný také v jiných oblastech našeho života. 

Najdete je?

Pokud vám na zdraví vašeho mozku záleží, pokud chcete být vitální na dlouhé roky dopředu, a udělat vše pro to, abyste se vyhnuli degenerativním chorobám, pak s těmito rébusy začněte hned. 

Chybu v tomto testu odhalí jen génius:

Zdroj: Youtube

Třeba tím, že si vyzkoušíte naši jedinečnou hru. Je určená k procvičení mozku a udržení jeho dlouhotrvající vitality. O co v ní jde? Najít na obrázku vařících důchodců 3 důležité rozdíly, které oba obrázky odlišují. 

Na vyřešení této hádanky máte ale omezený čas. To celý proces hledání rozdílů mezi obrázky vařících důchodců poměrně stěžuje. Dostáváte od nás pouhých 20 vteřin, které utečou jako voda. 

Co na obrázcích vlastně vidíte? Na každém je důchodce, který za pomoci vařečky míchá omáčku ve velkém hrnci. Na hlavě má čepici, na nose brýle a kolem sebe všechny nezbytné suroviny, které k vaření potřebuje. 

V okamžiku, kdy se časovač vašich hodinek zastaví, zastavte se spolu s ním. Pokud jste rozdíly mezi obrázky vařících důchodců našli, pak vám patří veliká gratulace. Pokud ale rozdíly stále hledáte, pak nesmutněte. My vám je ukážeme. 

První rozdíl je v misce vedle fazolí, která je na první obrázku naplněná omáčkou, zatímco na druhém je prázdná. Druhý rozdíl vidíte na tácku s masem, kterého je na obrázku č. 2 méně než na prvním. Poslední rozdíl pak najdete v uchu zástěry, které má důchodce kolem krku. 

Zdroje: www.jagranjosh.com, www.indiatimes.com, www.jagranjosh.com