curiosmos.com, www.gaia.com

Jedním z míst, které je senzacemi opředené, protože je běžnými lidmi neprozkoumané, je Antarktida. Není tedy divu, že novinka o masivní tváři pohřbené pod ledem, se stala velmi populární. Oblast, kde se údajná "obří tvář" nachází, má podivný tvar a vyvolává dojem, že to, co se pod ní nachází, má oči, nos a ústa. Pod ledem nalezená obrovská tvář údajně není tzv. pareidolie, tedy tendence k nesprávnému vnímání podnětu jako objektu, vzoru nebo významu známého pozorovateli.

Na video se podívejte zde:

Zdroj: Youtube

Tajemství Antarktidy

Antarktida je bohatou studnicí konspiračních teorií. Údajně se zde skrývají kryty, jsou zde armádní tunely pro nukleární zbraně, pyramidy se sněhovými vrcholky, jindy se zde zase objeví mimozemšťané. Zkrátka se zdá, že zde vlády celého světa uchovávají nějaká záhadná tajemství. K těm patří i to, že se zde, v permafrostu, nacházejí stopy dávno ztracených civilizací.

Záhadné ledové pyramidy

Zejména masivní pyramidy se sněhovými vrcholky se těší velké popularitě, přestože podle geologů jde o přírodní útvary, nikoli o pozůstatky starých civilizací, které obývaly Zemi před námi. Stejně jako tyto domnělé pyramidy, i jinde ve světě se vyskytují podivné útvary, které vzbuzují lidskou zvědavost. Ač se jedná většinou o přírodní útvary, někteří lidé mají tendenci je zaměňovat za pyramidy, které někdo postavil. Dle konspiračních teoretiků civilizace mimo naši planetu.

A ze stejného soudku je i nově objevená obří tvář, masivní mimozemská tvář, kterou po sobě zanechala mimořádně vyspělá mimozemská civilizace.

Tvář viditelná z výšky

Aplikace Google Earth ukázala nad Antarktidou zvláštní zachmuřený obličej, který by měl být vytesán v odlehlé oblasti na jihovýchodě Antarktidy. O satelitní snímek se poprvé podělil uživatel Instagramu, @UFO_Scandinava, který velmi často propaguje podobná údajná videa o UFO.

Právě tento uživatel zde nahrál video, kde přibližuje a oddaluje satelitní snímek ze služby Google Earth, jak se můžete podívat zde:

Toto video rozpoutalo na sociálních médiích obrovskou vlnu reakcí, až jej nakonec převzal další UFO/konspirační kanál na YouTube, který podobné příspěvky zveřejňuje.

O co se jedná?

Supermasivní tvář je některými interpretována jako nesmírně stará, možná dokonce megastruktura, kterou po sobě zanechala dávno zaniklá civilizace, která kdysi toto místo obývala. Kvůli zrychlenému tání ledu na kontinentu dochází postupně k odhalování struktur, které zůstaly lidstvu skryty od nepaměti.

Lidé, kteří příspěvek komentují, se shodují, že není možné, aby se jednalo o dílo přírody. Jedněm tvář připomíná Vikinga s kovovou helmou na hlavě. Střízlivější komentující vidí v ledu čistě přírodní a zcela náhodný jev, připomínající obličej s mnoha prasklinami. A tato teorie se zdá nejpravděpodobnější. Zřejmě je to jen další přírodní anomálie, kterou však naše mysl interpretuje jinak. Pro tento fenomén se používá pojem pareidolie, tedy efekt, který způsobuje, že náš mozek vidí známé tvary, struktury, a dokonce i vzory tam, kde neexistují. Podobné útvary byly zaznamenány i NASA na Marsu nebo na Měsíci.