Google Earth zachytil na Antarktidě obří záhadnou tvář. Napadne vás, kterému superslavnému muži patří?

Lenka Bělská | 14. 3. 2023

„Vidíte ty dlouhé vlasy, oči a nos? Vypadá to, jako by základna byla uměle vytvořena, aby se zjevila tato tvář,” vzrušeně sděluje majitel YouTube kanálu UFO Sightings Daily. Podle jeho názoru není náhodou, že je na Antarktidě tvář nejslavnějšího muže všech dob.

Badatel UFO Scott Waring věří, že nejchladnější kontinent na Zemi byl kdysi domovem mimozemské civilizace. Důkazy hledá neúnavně již několik let pomocí svého počítače a aplikace Google Earth.

Jak poznáme, že žijeme v počítačové simulaci? Vědci našli způsob, jak to otestovat
Magazín

Jak poznáme, že žijeme v počítačové simulaci? Vědci našli způsob, jak to otestovat

Jednoho dne mu přálo štěstí. Na souřadnicích 72°11'22.63"S a 2°31'56.81"E narazil na obrovskou horu, částečně pokrytou sněhem a ledem. Z výšky vypadala jako tvář Ježíše Krista.

Tvář Ježíše na Antarktidě

Waring je přesvědčený, že kopec nevytvořila Matka příroda, ale návštěvníci z vesmíru. „Je zde jasně vidět linie hlavy a vlasů. Vystupující skála tvoří vousy a rysy tváře. Je to důkaz, že Ježíš byl mimozemšťanem, který přišel na Zemi vštípit morálku a pravidla,” tvrdí badatel.

O původu Spasitele prý hovoří samotná Bible. „Vzal na sebe lidskou podobu, ocitl se v těle člověka, ponížil se a byl poslušný,” píše se v knize Filipským 2:5-11. „Už nejstarší křesťané věřili, že syn Boží sestoupil z nebes, a poté se znovu vznesl ke hvězdám,” tvrdí historik a spisovatel Richard Carrier. Svou základu prý mohl mít právě na Antarktidě. 

Vědci našli hmatatelný důkaz o existenci Ježíše. Záhadný předmět ho ukázal zcela v jiném světle
Magazín

Vědci našli hmatatelný důkaz o existenci Ježíše. Záhadný předmět ho ukázal zcela v jiném světle

Konvenční odborníci si však ťukají na čelo. I když je mrazivá krajina tajemným a fascinujícím místem, neexistují žádné věrohodné vědecké důkazy, které by naznačovaly její spojení s UFO nebo mimozemskou aktivitou.

Fantazii se meze nekladou

Ježíšova tvář vystupující z hory je tak s největší pravděpodobností produktem pareidolie, psychologického jevu, při němž náš mozek hledá vzorce a dává smysl světu kolem nás tím, že dovytváří vnímání neurčitých nebo nezřetelných podnětů.

Zdroj: Youtube

Typickým příkladem je rozpoznávání tváří či zvířat ve tvaru oblaků na skalních útvarech a odlitcích olova. Existují také akustické pareidolie, při nichž jsou zvuku přisouzena citoslovce.

www.ufosightingsdaily.com, www.bible.com, www.bibleinterp.arizona.edu, www.coasttocoastam.com, www.cs.wikipedia.org

Tagy Antarktida Arizona Bible Google Earth Ježíš Kristus Richard Carrier Země