Na modelkách na internetu nebo v časopisech vypadají všechny účesy skvěle, ale chce to stát nohama na zemi. Uvědomte si, že za hezkou fotkou stojí šikovný vizážista, stylista, talentovaný fotograf a krásná mladá dívka. 

Aby nám vysněný účes sedl, musí sedět k anatomii naší hlavy, délce krku, tvaru tváře, měl by být přiměřený věku a hodit se k naší povaze. Všechny tyto faktory je potřeba pečlivě zvážit, než uděláte radikální změnu.

Pokud jste totiž sportovní typ, nebudou vám slušet romantické účesy, Přírodnějším typům nesednou umělé barvy, a naopak pokud jste hodně jemná a ženská, nebude nejlepším výběrem krátký vystříhaný mohawk.

Změna je život

Obvykle zatoužíme po nějakém účesu v období velkých životních změn. Často to bývá spojeno s rozchodem s partnerem nebo se změnou práce a stěhováním. Najednou máme nutkání, že potřebujeme vypadat jinak, být připravení na novou životní etapu.

Vlasová stylistka celebrit Dani Everson varuje před účesy, které dámám v letech na eleganci nepřidají. Naopak by v nich mohly vypadat směšně, staře, nebo nedůstojně.

Dlouhé vlasy 

Říká se, že dlouhé vlasy působí mladistvě. To se ale nedá tvrdit o dlouhých rovných vlasech, protože ty působí těžce, dělají obličej unavený a vynikají v nich vrásky. I drdol z rovných dlouhých vlasů z vás bude dělat babičku.

To ale neplatí o vlnitých a kudrnatých vlasech. Vlny naopak působí mladě a svěže. Když vám padá nějaká ta lokna kolem obličeje, dělá dojem rozvernosti, svobody, hravosti a mládí. Nedbale sepnuté vlasy budou také vypadat skvěle.

Krátké střihy

Krátké vlasy jsou velice zákeřné, protože právě zde je nutné vzít v potaz váš tvar obličeje. Záleží také na hustotě a struktuře vašich vlasů. Nejdůležitější je si uvědomit, že krátké vlasy nejsou rozhodně bezúdržbové, jak by se mohlo zdát.

O krátký účes je potřeba pečovat, pravidelně ho zastřihovat a naučit se styling. Neupravené odrůstající vlasy vypadají zanedbaně. Hned vám přidají pár let navíc. Je potřeba zvážit, zda je ve vašich možnostech pravidelně kadeřníka navštěvovat.

Pěšinka nebo ofinka

Jako by tato dvě slova pro vás byla zlá zaklínadla. Pěšinka bude působit příliš sterilně, upjatě a stroze. Navíc v ní budou okamžitě vidět šediny a vaše odrosty. Tím pádem s každým odrůstajícím milimetrem budete vypadat neupraveněji.

Ofina je podle vlasové stylistky Everson také špatná volba. Budete v ní vypadat jako věčná školačka. O dlouhé ofině by se ještě dalo uvažovat, ale krátká je risk.

„Zejména krátká ofina může až přehnaně upozorňovat na vrásky a navíc přitahuje pozornost k povadlé pokožce, místo aby vytvořila vzhled, který má mít omlazující efekt.“ Vysvětluje odbornice.

Příliš složité účesy

Úplně zapomenout byste měli na složité účesy, kudrlinky a zdobné prvky. Drdůlek ozdobený sponou nebo sametovou gumičkou z vás udělá nevkusnou babičku. V jednoduchosti je krása a pro dámy po padesátce to platí dvojnásob. Rozhodněte se pro jednoduchý elegantní a dobře upravitelný střih.

Zdroj: www.southernliving.com,www.instyle.com