Létající talíře, menší šedé postavy s protáhlými hlavami i neidentifikovatelné letouny brázdící oblohu znepokojivě pomalou rychlostí. I tak zněla v minulosti různá svědectví, v nichž lidé mluvili o setkání s mimozemskými civilizacemi. Jejich existence však dosud nebyla zcela potvrzena, ale ani vyvrácena. Nové informace přinesl podle webu Novinky.cz bývalý americký prezident Barack Obama.

Existující snímky a nahrávky

„Je pravda, že máme snímky a záběry nebeských objektů, o nichž přesně nevíme, co jsou zač,“ uvedl bývalý prezident v show Jamese Cordena na stanici CBS. Právě Barack Obama při svém nástupu do funkce projevil zájem o existenci mimozemských civilizací. „Pravda je taková, že když jsem převzal úřad, ptal jsem se: Existuje tedy nějaká laboratoř, kde zkoumáme mimozemské bytosti a jejich vesmírné lodi? Odpověď zněla ne,“ přiznal Obama.

„Za sebe můžu říct: Pokud je řeč o mimozemšťanech, jsou věci, které vám nemůžu říct v přímém přenosu,“ řekl ještě s úsměvem na rtech a v divácích vzbudil rozporuplné pocity. Žertoval, nebo by k tématu mimozemských civilizací mohl sdělit více?

UFO u San Diega

V červenci roku 2019 pořídila posádka torpédoborce USS Omaha u San Diega záznam, na němž se nad mořskou hladinou vznáší podivný letoun. Ten nad mořem nevysvětlitelně manévroval a nakonec úplně zmizel. Jde o vůbec nejaktuálnější nahrávku podobného jevu. Ani tu nenechal bývalý prezident bez povšimnutí.

„Neumíme vysvětlit, jak manévroval. Popsat jeho trajektorii. Ani jeho tvar nebyl lehce popsatelný. Lidé od armády se stále ve vší vážnosti snaží vysvětlit, o co jde. V tuto chvíli ale nemám nic dalšího, co bych vám k tomu mohl sdělit,“ řekl s pokrčením ramen.