Už jako dítě si Valeria povšimla, že se od ostatních vrstevníků něčím liší. V noci ji stíhaly podivné vize a před očima jí kroužily spirály. Matka kolem její postele nakreslila křídou ochranný kruh, který ji měl izolovat od neznámých zlých sil.

Valeria časem dospěla k názoru, že vlastně vůbec není člověkem, ale mimozemskou bytostí pocházející z Venuše. Na planetu Zemi prý byla vyslána, aby lidem pomáhala v duchovním vývoji.

Spolu s psychikou se proměňoval i Valeriin vzhled. Pohledná Ukrajinka se stylizovala do podoby panenky Barbie s nepřítomným výrazem v tváři a nepoměrnými mírami mezi ňadry, pasem a boky. Není jisté, do jaké míry si vypomohla plastickými operacemi a fotoeditorem, ona sama ale trvá na tom, že na jejím těle není nic umělého - kromě make-upu a nalepovacích řas, samozřejmě.

Aby dokázala, že není hloupou "barbínou", ale spirituální bytostí jménem Amatue, napsala celou knihu o astrálním cestování, která je dostupná na jejích webových stránkách. Díky tomu si však jen vysloužila novou posměšnou přezdívku "Barbína z kosmU".

Je nasnadě, že dívka s vosím pasem se asi nebude ládovat řízky a dorty, nicméně Valeria tvrdí, že jídlo nepotřebuje k životu vůbec, protože je přeci mimozemskou bytostí. Přirozeně se tak stala propagátorkou brethariánství, které člověku zaručuje dostatečný přísun energie ze slunečních paprsků. Valeria si ale paradoxně rovněž velmi zakládá na své světlé pleti bez pigmentových skvrn, kterou je velmi těžké udržet, pokud se pravidelně vystavujete sluníčku. Kosmická Barbie tak v podstatě nepřetržitě hladoví.

Přestože na její adresu zaznívá řada kritických hlasů, Valeria si na sociálních sítích vybudovala stálou pozici s milionem fanoušků, kteří ji obdivují a pozorně čtou její rady. Teorie o kosmickém původu prý zaujala i psychiatra, který ji kdysi vyšetřoval kvůli podivným vidinám. Duševní poruchu u ní údajně nenašel, zato v ní objevil neobvyklou duševní energii a nadpřirozené schopnosti. Podle lékařských zpráv je zcela zdravá, i když nepřijímá potravu a jen pije ovocné šťávy.