Historie ulice se začala psát kolem roku 1780, kdy se na jejím místě vytyčila tzv. provazová stezka. Dlouhá a tenká oblast, na níž se vyráběly lana pro plachetnice. Obchodníci a dělníci, pracující v docích, však potřebovali někde bydlet. Své rezidence tak postavili podél tohoto chodníku.

Už na konci 19. století byla Bold street oblíbenou pro své útulné hospody a bary. Jako centrum městské kreativní a hudební scény, netradičních knihkupectví a obchodů s deskami se ale proslavila až v 50. a 60. letech 20. století. A zdá se, že tato doba se nechce své popularity vzdát.

Časová smyčka v Bold street

Byla sobota 7. července roku 1996. Bývalý policista Frank se se svou ženou Carol rozhodli, že půjdou do centra Liverpoolu na nákupy. Zamířili k Bold street, kde sídlilo knihkupectví Waterstone's. Po cestě ale Frank potkal starého známého a ztratil s ním pár slov. Jeho manželka mezitím pokračovala dál.

Když se kamarád rozloučil, Frank pokračoval k obchodu s knihami. Nad uplynulým rozhovorem přemýšlel tak intenzivně, že si svého okolí nevšímal. Z myšlenek ho vytrhl pískavý zvuk. „Co to...Však je tu pěší zóna,” zanadával, když jen tak tak uskočil. Pak si uvědomil, že auto, které na něj troubilo, byl veterán z 50. let. „Asi tu mají sraz nějací nadšenci,” mávl nad událostí rukou a pokračoval dál.

Když stál před budovou, kde sídlilo knihkupectví, uvědomil si, že věci nejsou takové, jak si je pamatoval. Ve výloze nebyly vystavené nejnovější bestsellery, ale boty, punčochy a deštníky. Vývěsní štít hlásal jméno „Cripps”. „Možná obchod zrušili nebo přesunuli,” přemýšlel a rozhlédl se kolem. V tu chvíli vykulil oči. Kolem něj se pohybovaly dámy v širokých sukních. Muži měli klobouky a dokonale střižená saka. Pak si ale všiml moderně oblečené ženy, která mířila přímo k němu. Usmála se na něj a vešla do krámku.

Záhadná Bold street

Frank na nic nečekal a následoval ji. Oddychl si, když si uvědomil, že stojí uprostřed knihkupectví. Žena vedle něj však zavrtěla hlavou. „Myslela jsem, že je tu nový butik s dobovým oblečením. Divné,” prohlásila a odešla. 

O několik týdnů později se bývalý policista se svým podivným zážitkem svěřil v rozhlasovém pořadu Toma Slemena. Lidé, kteří ho slyšeli, potvrdili, že v padesátých letech zde opravdu sídlil obchod s dámským zbožím. Nikdo však nechápal, jak je možné, že se Frank ocitl před ním.

Zdroj: Youtube

Na celý příběh by se málem zapomnělo. V roce 2006 se ale zlodějíček jménem Sean snažil uniknout hlídačům ve slepé ulici jménem Brookes Alley. Předpokládal, že tam ho hledat nebudou. Když se po pár minutách muži neobjevili, rozhodl se úkryt opustit. Jakmile se ocitl na Bold street, hned poznal, že vypadá jinak. Také lidé kolem něj měli na sobě divné oblečení. Podíval se na svůj mobilní telefon, ale ten nefungoval. Když míjel kiosek s novinami, všiml si datumu. Daily post upozorňoval, že je 18. května roku 1967. 

Sean začal panikařit. Jak se dostane domů? Otevřel dveře prvního krámku a zkusil svůj telefon ještě jednou. Když si uvědomil, že funguje, spadl mu kámen ze srdce. Byl opět v přítomnosti. Tím ale zvláštní příběh nekončí. Hlídač při výslechu uvedl, že když běžel za Seanem a odbočil za ním do slepé uličky, měl pocit, že se zloděj z prostoru doslova vypařil.

Zdroje: www.en.wikipedia.org, www.medium.com, www.listverse.com, www.liverpoolecho.co.uk