Co přivedlo mladou anglickou šlechtičnu k obdivu nacismu, není zcela jasné. Je možné, že šlo o součást mladické revolty. V té byla Unity téměř "profíkem": pro nevhodné chování ji vyloučili hned ze dvou internátních škol a na společenské akce chodila v doprovodu ochočeného potkana a hada, aby se za ni rodiče co nejvíce styděli.

Výstředním chováním zakrývala určitý komplex, který si v sobě vypěstovala při pohledu na úspěchy svých pěti sester. Každá se nějak prosadila: nejstarší se stala známou autorkou románů, druhá proslula jako odbornice na drůbež, nejmladší se vetřela mezi nejvyšší britskou elitu a získala titul vévodkyně z Devonshire. Zbylé dvě se nadchly pro politickou agitaci - jedna byla zapálenou komunistkou, druhá zanícenou fašistkou.

Unity se rozhodla, že také zamíří vysoko. Získá přízeň samotného Adolfa Hitlera. Plán se jí zdařil díky tomu, že říšský vůdce přes svou funkci zůstal věrný lidovým podnikům a byl ochoten osobně rozmlouvat s občany. Unity se v roce 1934 přestěhovala do Mnichova a začala se učit německy. Hitlera špehovala po kavárnách celý rok, až si jí konečně všiml a pozval ji ke stolu.

Dcera anglického barona pro něj byla cenným nástrojem propagace. Unity neváhala chodit na shromáždění, hajlovat a vykřikovat protižidovská hesla. Její dědeček byl dobrým přítelem Richarda Wagnera a prosadil, aby ji rodiče pokřtili jako Unity Valkyrii. Hitler byl nadšený. Mladou Angličanku záhy přijal do kruhu svých nejbližších přátel.

To se pochopitelně nelíbilo jeho milence Evě Braunové. "Říkají jí Valkýra a opravdu tak vypadá, má i takové nohy. Já, milenka největšího muže Německa a celého světa, já tu sedím a slunce se mi směje skrz okenní tabulky," zapsala si Eva zhrzeně do deníku. (Zdroj: www.thehistoryreader.com, leden 2016)

Pravdou bylo, že Unity neměla zrovna pověst krasavice. Hitler se s ní do začátku války setkal asi 140krát, není ale jisté, zda s ní měl intimní poměr, nebo zůstalo u vášnivých politických debat.

Unity si nicméně zoufale přála nahradit v jeho srdci sokyni Braunovou. Než se jí přání mohlo splnit, Německo se ocitlo ve válce s Británií. Pro svůj aristokratický původ a spřízněnost s Churchillem ji nacisté začali podezírat ze špionáže. V Anglii pro změnu dostala nálepku zrádkyně národa. Mladé ženě se zhroutil svět. Popadla pistoli, střelila se do hlavy... a probudila se v mnichovské nemocnici.

Hitler za ni zaplatil léčebné výlohy a zajistil jí bezpečný návrat do vlasti. Její nejmladší sestra Deborah později vylíčila: "Kulku měla pořád v hlavě, doktor řekl, že se nedá vyoperovat. Nemohla chodit, mluvila s obtížemi a její osobnost se úplně změnila jako někomu, kdo prodělal mrtvici. Byl to pro nás úplně cizí člověk." (Zdroj: en.wikipedia.org)

Díky péči lékařů z Oxfordu se Unity opět naučila chodit, ale trpěla inkontinencí a její mentalita byla na úrovni desetiletého dítěte. Na svůj pokus o sebevraždu si nepamatovala, zato zůstala věrná myšlenkám fašismu. Dokonce se nechala slyšet, že by chtěla syna a dala by mu jméno Adolf. Mateřství však vzhledem k jejímu zdravotnímu stavu nebylo možné.

Rodina ji v obavě před skandálem ukryla na venkově u rodiny Laidlawových, kteří se o ni starali až do roku 1948. Tehdy se kulka v hlavě nešťastné ženy zanítila a způsobila otok, jemuž Unity ve věku pouhých 33 let podlehla.