Narodila se 18. března 1967 v Praze do rodiny úspěšného architekta. Odmalička se zajímala o umění, a tak není divu, že se mu velmi brzy začala věnovat. Vůbec poprvé se před kamerou objevila v pouhých osmi letech. A hned věděla, že právě této práci se chce nadále věnovat.

Od konzervatoře k Národnímu divadlu

Po základní škole se rozhodla pro studium na Pražské konzervatoři, kde vystudovala hudebně-dramatický obor. Brzy poté ji mohli diváci vidět na jevišti Národního divadla v představeních Vassa Železnovová a Rozbitý džbán. Od té doby vystupovala na prknech mnoha divadel, zároveň se ale také hojně objevovala před kamerou, a to převážně ve filmech určených pro televizi.

Kariéra po revoluci a zahraniční zkušenosti

Po sametové revoluci vykročila za novými příležitostmi až na Kypr. Tento odvážný krok však byl jen dočasný, a tak se vrátila zpět do Česka. Po návratu se jí dostalo větších hereckých zkušeností. V devadesátých letech se objevovala hlavně v pohádkách, jako byl Kouzelný měšec anebo Pták Ohnivák.

Televizní a filmová cesta

Její obličej se stal ještě známý i díky řadě televizních seriálů – od Chalupářů, ve kterých se objevila už coby malá holčička, přes Pana Tau až po Ordinaci v růžové zahradě 2. Velký ohlas zaznamenala její účast v taneční soutěži StarDance, kde nejprve tančila a poté posuzovala výkony ostatních jako porotkyně.

Nejen tvář, ale i hlas

Kromě herectví se česká hvězda věnovala a dodnes věnuje také dabingu. Svůj hlas propůjčila například postavě Wendy ze seriálu Džungle rtěnek. Nadabovala také Catherine Zeta-Jones ve filmu Zorro: Tajemná tvář. Kromě toho její hlas zní i z celé řady televizních reklam. Několik let i moderuje pořady Českého rozhlasu 1 – Radiožurnál.

Štěstí v lásce až napotřetí

V osobním životě byla tato herečka dvakrát vdaná. Ani jedno z jejích manželství ale bohužel nevydrželo. Před několika lety se objevila ve společnosti s podnikatelem Petrem Hanákem, se kterým se nejdříve po nějaké době rozešla, aby se následně dali opět dohromady. A na druhý pokus jejich lásce stále trvá.

Se svým exmanželem Viktorem Mrázem má herečka autistickou dceru Márinku.

Už víte, o koho se jedná? Řeč není o nikom jiném než o české herečce Mahuleně Bočanové. Ta si během své dlouhotrvající kariéry získala celou řadu fanoušků, kteří ji v hojném počtu sledující i na sociálních sítích. Tam ji obdivují nejen díky jejím úspěchů, ale také proto, nakolik skvěle zvládá péči o svou dceru.

Zdroje: wikipedia.org, dabingforum.cz, instagram.com