Jak Uzlinka k roli přišla

Silvie (též uváděná Sylvie/Sylva) se jako malá učila hrát na klavír, flétnu a chodila do dramatického kroužku. Jelikož pochází z Prahy, bylo snadné účastnit se castingu na obsazení dětské role v televizním seriálu režiséra Jana Hřebejka Kde padají hvězdy (1996), ve kterém uspěla a dostala roli Klaudie. Hřebejkovi se jako dětská hvězdička zalíbila natolik, že pro obsazení roztomilé Uzlinky pro Pelíšky žádný casting nepotřeboval. Jeho volba byla i bez něho jasná: Silvie. Narodila se 14. ledna 1985, a tak jí v době natáčení bylo třináct.

Jak po letech herečka zavzpomínala, na natáčení zažila veselé příhody, ale i nepříjemné chvilky. Zpočátku se dokonce bála pana Kodeta, jak se ale ukázalo zbytečně, protože na ni byl velmi milý. Skutečný šok zažila s dnes již retro ruskou hrou Vyděržaj, pioněr, v níž si má hráč připnout dvě elektrody, které do něho pouští proud. V Pelíškách si to vyzkouší otec Šebek (Miroslav Donutil), v původním scénáři to byla malá Uzlinka. Dostala prý takovou ránu, že začala plakat a byla v šoku. Produkční ji musela odvézt do nemocnice. Nic se naštěstí nestalo a Silvie byla v pořádku.

Po uvedení filmu do kin se prý strašně styděla, a aby ji nikdo na ulici nepoznal, oholila si vlasy. Pelíšky ocenila až později, když se na Uzlinku nedívala jako na sebe, ale jako na obyčejnou malou holku.   

Jak (ne)být slavná

Silvie si po základní škole podala přihlášku na konzervatoř, nebyla ale přijatá. Jak si později sama sobě přiznala, vlastně o slávu ani pozornost nijak nestála a na nějakou filmovou roli už nepomýšlela. Vystudovala management a marketing cestovního ruchu. Rok pracovala jako barmanka v podniku v centru Prahy. Uvědomila si ale, že to není práce, kterou by se chtěla živit. Naštěstí přišla nabídka na casting do seriálu Rodinná pouta (2004-2006), a naštěstí v něm uspěla, a tak si v něm zahrála Kristýnu Liškovou. Příběh pokračoval v navazujícím seriálu Křehké vztahy (2007-2009). Silvie v herecké branži neplánovaně ještě setrvala další dva roky. Během natáčení hrála v Divadle pod Palmovkou. Skončil seriál, zbylo jen divadlo. Na jeho prknech Silvie nezůstala, necítila, že by pro ni „měla znamenat svět“.

Žádná další příležitost k natáčení nepřišla, s herectvím se proto nadobro rozloučila. Začala pracovat jako manažerka soukromé společnosti, která zprostředkovává ubytování a pronájem bytů, především cizincům.

Paní Maryško

Nová „role“ přišla v osobním životě. Jak a kde se seznámili a kdy přeskočila ta pověstná jiskra nyní již manželé Maryškovi neprozradili ani na sociálních sítích. Jelikož se manželem Silvie stal známý herec – velmi svérázný Jiří Maryško (*4. 4. 1980), svůj vztah neutajili a šuškalo se o něm dlouho. Zasnoubení dokonce Jiří pár měsíců před svatbou vyzradil v pořadu Všechnopárty Karla Šípa. Po dvou letech „randění“ si vyměnili prstýnky dne 30. srpna 2022. Dnes Silvia Maryško pracuje jako produkční a organizuje společenské akce.

 Zdroje: www.super.cz, www.tvguru.cz, www.blesk.cz, www.kinotip2.cz