Zajímavé je, že svou ženu před veřejností skrýval. Byla primabalerínou a byla neskutečně krásná. Podívejme se mimo jiné na jejich příběh.

Primabalerína jako životní láska

Václav Neckář je veřejnosti samozřejmě dobře známý. Nedávno jsme spolu s ním oslavili jeho 80. narozeniny a byli i u předávání ceny za jeho celoživotní dílo, kdy stanul na pódiu s Martou Kubišovou. Nebylo diváka, který by neplakal nad dojemným okamžikem… Málokdo však ví o ženě, která stála po boku Václava Neckáře přes čtyřicet let.

Jaroslava Žlábková, primabalerína a taneční pedagožka, sdílela s Neckářem život plný hudby, umění, ale i obětí. Na veřejnosti ji zpěvák moc neukazoval.

Láska na celý život, bohužel krátký…

Česká hudební scéna zná Václava Neckáře jako ikonu pop music. Za tímto úspěšným mužem však stála žena, o níž se veřejnost dověděla jen málo. Jaroslava Žlábková, Neckářova manželka, byla jeho oporou, múzou a společnicí po mnoho desetiletí.

Narodila se v Praze, ale osud ji zavedl na jeviště v západním Německu, kde se stala hlavní představitelkou baletního souboru.

Přes svou vlastní uměleckou kariéru se však stáhla do pozadí, aby podporovala kariéru svého muže. I když jí profesionální tanec vzal mnoho, včetně zdraví, dala mu svůj život a nikdy toho nelitovala. Jak sama říkala, získala za to mnoho radosti.

„Manželé Neckářovi k nám do sboru chodili pravidelně. Oba dva byli silně věřící, a dokonce byli pokřtěni ve stejné porodnici u Apolináře, kde se oba narodili,“ řekl médiím o jejich manželství farář David Frýda.

Manželství plné vzdoru, ale „až do konce“

Václav Neckář a Jaroslava Žlábková si své soukromí pečlivě střežili, až do takové míry, že veřejnost o jejich společném životě téměř nic nevěděla.

Neckářovo manželství s Jaroslavou stálo nejen na lásce, ale i na respektu k jedinečnosti a talentu druhého. Byli partnery ve víře i ve všech životních pádech a vzestupech.

Neckářův vztah s Jaroslavou trval déle než padesát let a ukončila jej až nemoc jeho ženy. Manželé spolu zůstali spojeni až do Jaroslavina posledního dne v roce 2015.

„My jsme si vždycky byli oporou. Naslouchali jsme jeden druhému,“ prozradil Neckář. O svou milovanou Jarušku přišel před devíti lety. Po dlouhé nemoci ji zradilo srdce. Bylo jí 76 let a manželé byli dlouhých 41 let.

Odešla jen několik dní před Vánocemi. A jak vzpomínala její lékařka v nemocnici, manželovi denně telefonovala. „Z nemocnice paní Jaroslava vždy volala manželovi před koncertem. Bylo to i před vystoupením, které měl den před její smrtí ve Frýdku-Místku. Řekla mu: Vašíku, to bude dobrý,“ vzpomínala.

„Měla vážné zdravotní problémy. Po operaci srdce jí selhávaly ledviny, posledních devět let byla na dialýze. Pódia, lidi, muzika, zpívání, to je ten nejlepší lék proti smutku,“ uvedl zpěvák, který se po smrti své milované ženy ještě více upnul na koncertování.

Strávil tak celý život po boku jedné ženy, které zůstal věrný…

Podívejte se, jak jeho manželka vypadala:

Jistě by s ním ráda oslavila jeho osmdesátiny, které oslavoval celý český národ. Na oslavu zavzpomínejte s tímto videem:

Zdroj: Youtube

Zdroje: www.krajskelisty.cz, cs.wikipedia.org/wiki/Václav_Neckář, www.blesk.cz, zeny.iprima.cz, www.csfd.cz/vaclav-neckar