Novému koníčku se začal věnovat v době koronavirové pandemie a nucené karantény. Využil tak volný čas a pustil se do přestavby svého obydlí. Manuální práce ho natolik pohltila, že si dal přezdívku Kutil Wenciš a začal natáčet videa, která připomínají televizní relace o bydlení.

„Rád bych vám ukázal, že oprava nemusí být tak složitá a spoustu věcí si můžete udělat sami,” říká umělec. Přiznává však, že rekonstrukce jsou dřina a často u nich nadává. „Nedivím se, že dlaždiči jsou tak sprostí,” směje se v dílu, v němž opravuje terasu.

Kutil Noid

Na sociálních sítích, kde ukazuje fotky „před a po”, se podle Blesku svěřil i se zraněním. „Jedna karanténa a dvě natržená ramena,“ napsal. Během úpravy zahrady, na níž vybudoval strmý svah, kamenné schody, jezírko a dětské hřiště pro své dcery, měl prodělat také tři svalové horečky.

Zdroj: Youtube

I přestože je již po pandemii, s rekonstrukcemi pokračuje dál. Koupil totiž chalupu, kde prožil dětství, ale rodiče ji po rozvodu prodali. „Je to neskutečné a cítím obrovský pocit štěstí,” řekl v jednom z dílů svého YouTube pořadu. „Dům však potřebuje opravit,” dodal a vrhl se do práce.

Devítiminutový sestřih jeho aktivit veřejnosti vyrazil dech. „Teda pane Bárta, opravdu super práce!” okomentoval uživatel s přezdívkou Kruldaj. „Jste velice šikovný nejen na muziku,” tleská paní Blanka, s níž souhlasí i Terry: „Překrásné, jste talent.”

Václavova chalupa

Skladatel a zpěvák v jedné osobě v tzv. obývací místnosti vlastnoručně zrenovoval dřevěné trámy, položil podlahu, vyrobil široký gauč a od základů opravil koupelnu s toaletou.

Zdroj: Youtube

„Pracoval jsem od března 2022 do srpna,” počítá. Hlavní odměnou byly nejen nadšené zvolání jeho dcer s manželkou, ale také oslava, kde se po třiceti letech sešli stejní kamarádi, kteří na chalupu jezdili společně s jeho rodinou.

Zdroje: www.extra.cz, www.blesk.cz