Tento herec je typickým dítětem superslavných rodičů. Možná i proto od něj všichni moc očekávali. Ale on potřeboval „dozrát“, a to se mu zcela jistě povedlo. Byť jeho herecké začátky nebyly komentovány s úžasem a zdálo se, že jablko padlo spíše daleko od stromu.

Dnes patří k našim nejlepším hercům. Herectví měl tedy zcela jistě v genech, jen čekalo na správný čas. Kdo je ten malý kluk na fotce?

Indicie, které napoví

Tento herec je dnes skutečně symbolem českého divadla a filmu, zejména díky jeho schopnostem ztvárnit dramatické role.

Narodil se v rodině s hlubokými divadelními kořeny a dědictví tohoto řemesla měl vepsáno ve hvězdách. Ale cestu k němu musel urazit těžkou.

Své první kroky na jevišti učinil ještě na Pražské konzervatoři. Od studentských her brzy přešel k významným rolím na scénách zvučných jmen. Hrál v Divadle na Vinohradech, které předtím zdobil jeho dědeček a slavní rodiče.

Debuty, které nebyly nejlepší

Na filmovém plátně se objevil již v šestnácti letech. Debutoval v dramatu Návraty, pak si v 80. letech zahrál ve filmech Svatební cesta do Jiljí nebo v seriálu Lékař umírajícího času.

Jeho herecký projev jsme ale viděli i v několika komediích. Zahrál si ve filmu Copak je to za Vojáka, v pohádce S čerty nejsou žerty, šlechtického synka a rozvraceče vlasti v Tankovém praporu nebo v Černých baronech. Tam už byl jeho herecký projev velmi výrazný a skvělý, což pak ještě více dokázal ve filmu Dobří holubi se vracejí.

Po Tankovém praporu a Černých baronech hrál už spíše v průměrnějších filmech, ale pak jej Troška obsadil do Kameňáků.

Když vám prozradíme jeho záliby a informace ze soukromí, nebudete už váhat.

Koníčky a koně

Navzdory rozmanité filmografii se vášeň tohoto herce neomezovala pouze na herectví.

Láska ke koním ho přivedla k založení vlastní stáje.

Koně jsou jeho obrovskou láskou a vybudoval jim velmi krásné zázemí na farmě v Mačanech. Jak říká: „„Koně musí být stále v pohybu, nesmějí krnět někde ve stáji. Nízké teploty jim nevadí a vývoj kopyt potřebuje, aby co nejvíc pracovala.“

Mimo to je i vášnivým jachtařem. A má velmi šťastné manželství.

Jeho ženou je jeho spolužačka z konzervatoře, herečka Jana Boušková. Musel na ni ale velmi dlouho čekat, protože byla ženou herce Petra Svojtky.

Samozřejmě jde o herce Václava Vydru. Syna divadelního herce Václava Vydry a jeho ženy, herečky Dany Medřické. Narodil se v roce 1956 a byl velmi pozdním dítětem této jedinečné herečky.

Poznali jste chlapečka na černobílé fotce?

Podívejte se, jak vzpomíná na dětství:

Zdroj: Youtube

On i jeho žena mají odlišné zájmy, ale velmi šťastné a dlouhotrvající manželství.

Zdroje: www.ahaonline.cz,www.krajskelisty.cz, www.csfd.cz