nypost, wikipedia, economictimes

Baba Vanga se narodila jako docela normální dítě v roce 1911 v tehdy ještě osmanském městě Strmica. Nešlo o žádnou zapadlo vesničku, ale už tehdy o více než dvacetitisícové město poblíž současné makedonsko-bulharské hranice.

Obyčejné dítě z velkého města

Maličká Vangeliya přišla na svět do hodně bouřlivé doby. Už v roce 1912 tudy prošla první a o rok později i druhá balkánská válka, ve městě se vraždilo, byly vypalovány domy a o nadvládu nad ním bojovala nejprve Osmanská říše (neúspěšně) s Bulharskem a poté i Bulharsko s dalšími balkánskými státy. Dnes je tohle město od roku 1991součástí samostatné Makedonie.

Všechny tyto více či méně bouřlivé doby Baba Vanga přežila, odkonce přečkala i živelní katastrofu, při níž ale přišla ve svých dvanácti letech o zrak. Ani to jí ale nezlomilo. Naopak právě v této chvíli přišlo podle jejího pozdějšího vyprávění první z mnoha vidění, díky nimž nám zanechala odkaz, na který budeme ještě dlouho vzpomínat. Předpovědi, jež končí posledním dnem existence vesmíru.

Konec vesmíru až po Putinově vítězstí

Konec všeho co známe i neznáme balkánská věštkyně předpověděla na rok 5079, a tak máme do té doby ještě dost času přemýšlet nad jejími proroctvími. Třeba nad tím, které se týká současnosti víc, než jakákoliv jiná.

Zdroj: Youtube

Baba Vanga v něm předpověděla velký úspěch jistého Vladimíra, vůdce Ruska, který se po pádu Evropy chopí vlády nad všemi ostatními státy v širokém dalekém okolí jeho už tak ohromného impéria. Stane se tak doslova pánem celého světa.

Věštkyně tuhle svoji vizi vyslovila v roce 1979 před spisovatelem Valentinem Sidorovem, který k ní tehdy přišel na návštěvu. Ten možná ani netušil, jak důležitého okamžiku se stal svědkem.

Dává jí Ukrajina za pravdu?

Podíváme-li se na současnou situaci na Ukrajině, na odhodlání Vladimira Putina dobýt její území (a co bude dál, pokud se mu to podaří?), nemůžeme zůstat klidní. Navíc se domnívala, že Rusko nikdo nedokáže zastavit a předpovídala také velké množství mrtvých. Co když měla Baba Vanga, jako již několikrát, pravdu i v tomto případě?

Nezbývá nic jiného, než doufat, že šlo o omyl a špatný výklad. Na druhou stranu, pokud dokázala předpovědět například havárii jaderné ponorky Kursk, vzestup terorismu v podání Islámského státu nebo afroamerického prezidenta (dokonce správně uvedla, že půjde o 44. hlavu USA), měli bychom se mít na pozoru.

Velký ruský Vladimir

Je skutečně Vladimit Putin tím velkým Vladimírem, kterému Baba Vanga předpovídala tak smutně zářnou budoucnost? Už jen to, že se ve svém úřadu drží s jedinou čtyřletou přestávkou v letech 2008 - 1012 od roku 2000 je jistě nevídaným úspěchem tamní propagandy a režimu, který nedává lidem na výběr.

Jeho hlad po dalším území také hraje balkánské věštkyni do karet. Tak jen doufejme, že ani předpovědi slepé ženy nemusí vždy vyjít.