www.labrujulaverde.com, mjaac.com, en.wikipedia.org

Smrt brutálního a genocidního vládce mongolské říše Čingischána je stále opředena tajemstvím.

Velké Tabu: V Mongolsku leží území, kam nikdo nesmí

Brutální vládce mongolské říše a hlava jedné z největších říší v dějinách zemřel v roce 1227. Jeho smrt je ale opředena tajemstvím. Odehrála se za záhadných okolností.

Obecně panuje teze, že Čingischán byl zraněn v boji. Jiní však přicházejí s tvrzením, že zemřel v důsledku nemoci. 

Ještě záhadnější je, kde přesně je pohřbeno jeho tělo. Místo posledního odpočinku tohoto krutého Chána je totiž do dnešní doby neznámé. S určením přesného místa hrobu si neví rady dokonce ani vědci. 

Strůjcem této záhady je však sám tento panovník. Ještě za svého života totiž požádal, aby byl pohřben bez jakéhokoli označení. Jediným přáním Čingischána bylo, aby spočinul spolu se svými šesti kočkami. 

Kočky měly být do hrobu uloženy živé. Čingischán věřil, že právě jejich mňoukání ho následně pomůže zavést na správnou cestu do posmrtného života. 

Legenda praví, že na přání Čingischána byla zavedena extrémní opatření. Cílem bylo zajistit, že hrobka Chána zůstane v tajnosti a každý, kdo se jen pokusí přiblížit, bude popraven. 

Skrývá jednu z největších záhad dějin

Přesné místo, kde byl Čingischán pohřben, tak není známo. Popraveni byli i všichni, kteří Chána na cestě posledního odpočinku doprovázeli a také otroci, kteří Chánovu hrobku stavěli. Smrti neušli ani ti, kteří je museli zabít.

Pro více informací se podívejte na toto video:

Zdroj: Youtube

Stejně tak o život přišli všichni, kteří pohřebnímu doprovodu Chána zkřížili cestu.

Objevily se i další pověsti, které praví, že i po masovém vyvraždění všech, kdo věděli, kde se hrobka Chána nachází, se dál pokračovalo v opatřeních. Právě ta měla zajistit, aby se místo posledního odpočinu Čingischána nedalo najít. 

V knize "Ztracené historie", jejímž autorem je Joel Levy, se píše, že u místa, kde se hrob nachází, byla dokonce odkloněna řeka. Další legenda vypráví, že místo posledního odpočinku rozryli koně a následně zde byly vysázeny stromy. 

Lidé kolem vůdce tak dělali všechno pro to, aby mu v posmrtném životě zajistili klid a splnili vše, co po nich žádal.

Udělalo se tak maximum, aby poslední přání krutého Chána byla splněno. Čingischán zemřel ve věku 72 let. 

Říše, kterou po sobě Čingischán po své smrti zanechal, měla pevné základy. Její správní systém byl natolik propracovaný, že z jeho zásad čerpaly mnohé další generace. Státy, které byly pod nadvládou tohoto Chána, přetrvaly po staletí.