Slunce, seno

Broněk Černý, muž, který se stal nezapomenutelným Vencou Konopníkem ve slavné komediální trilogii Slunce, seno, svou hereckou kariéru začal naprosto náhodně. Herectví nikdy nestudoval a na konkurz Zdeňka Trošky šel ze zvědavosti. 

Přesto se režisérovi a celému štábu líbil natolik, že se rozhodli jej do role obsadit. Nikdo netušil, že se díky této volbě stane z Venci Konopníka naprostá legenda, která už navždy zůstane v srdcích diváků.

Broněk Černý hrál ve všech třech dílech trilogie Slunce, seno. Na place se tehdy neznámý a filmovým světem zcela nepolíbený herec setkal s těmi největšími ikonami filmu. Zahrál si vedle Heleny Růžičkové, Jiřiny Jiráskové a Jiřího Lábuse

V době natáčení prvního dílu bylo Broňkovi pouhých dvacet dva let, a přestože to byl jeho první profesionální počin, zvládl Broněk svou roli Vency Konopníka na jedničku. 

Jeho herecký projev působil zcela nenuceně a vycházel z reality života na vesnici, která byla Broňkovým domovem. 

Po natočení posledního dílu s názvem Slunce, seno, erotika si Broněk chvilku pohrával s myšlenkou stát se profesionálním hercem. Jak sám uvedl, herectví a legrace, kterou na place každý den zažíval, ho nesmírně bavily. 

Jak vypadá dnes? 

Objevil se ještě ve snímcích Holka na krátkou trať, Zelená léta, Tísňové volání, Mezek a Bylinková princezna.

Jak vypadají další herci ze Slunce, seno, se podívejte na video: 

Zdroj: Youtube

Dva roky byl spolu s filmovou Blaženou součástí zájezdového pořadu Heleny Růžičkové a jejího syna Jiřího. Pak už se mihl jen v Troškově Kameňáku.

I přes krátký flirt s myšlenkou na profesionální hereckou dráhu se nakonec Broňkův život stočil zcela jiným směrem. 

Dnes Broněk Černý pracuje jako řidič kamionu a žije se svou rodinou v rodných Strakonicích. Má dvě děti a z filmového světa má dnes už pouze hezké vzpomínky. 

I přes nečekaný úspěch, který Troškova trilogie Slunce, seno měla, Černý nelituje, že z filmového světa odešel. Je spokojený s tím, co dělá. To ho dle jeho slov nejen baví, ale také naplňuje. 

Naposledy jsme ho mohli vidět na slavnostní premiéře muzikálu Slunce, seno, jahody v Hudebním divadle v Karlín, kam Černý s nadšením přijal pozvání. Objevil se také na oslavě 70. narozenin Zdeňka Trošky v pořadu Českého rozhlasu Tobogan, kde se spolu s ním podělil o své zážitky z natáčení. 

Dnes už jako dvaašedesátiletý muž mladým holkám srdce sice neláme, přesto postava Venci Konopníka žije a baví televizní diváky dál.  

Zdroje: cs.wikipedia.org, www.super.cz, www.fdb.cz