Z neherecké rodiny

Veronika Týblová pochází z Jablonce nad Nisou, kde se narodila 6. srpna 1970. Vyrůstala ale v Praze, kam se rodiče přestěhovali. Tak jako mnoho dětských herců, kteří nejsou z herecké rodiny, si ji do její první role jako osmiletou vybrali filmaři ve školní lavici, když hledali děvčátko pro roli Terezky ve filmu Kočičí princ (1978), ač si v něm pak zahrála jen malou roli Míši. O rok později si získala popularitu po boku Ondřeje Kepky v roli Jeníčka, s nímž zažívali dobrodružství jako nerozlučná dvojice v televizní Arabele.

Nezapomenutelná Mařenka nebyla její poslední role. Zahrála si i v německém seriálu Kousek nebe, Létající Čestmír i v několika pohádkách a menší role v dalších filmech.

Konec filmování

Když jí bylo třináct, kariéru u filmu ji zarazil tatínek Stanislav, novinář, který po roce 1968 kvůli svým politickým názorům nesměl psát. A to proto, že Veronika dostala nabídku účinkovat ve filmu, který byl poplatný tehdejšímu režimu. Místo studia herectví vystudovala gymnázium a poté pedagogickou fakultu. Od roku 1991 učí na základní škole v Praze.

Veronika dnes Týblová-Polívková se poprvé vdala, když jí bylo dvacet let. Z prvního manželství má syna Petra (1996). Manželství se ale rozpadlo. V roce 2003 se znovu provdala. S druhým manželem, se kterým se také rozvedla, má dceru Viktorii. Dnes žije v paneláku na Černém mostě v Praze.

Zdroje: sever.rozhlas.cz, www.super.cz, cs.wikipedia.org