Zvláštní zážitek

Na první pohled poměrně bizarní zážitek popsal pilot RAF Victor Goddard. Tomu se podařilo něco, s čím se řada z nás nikdy nesetká. 

Victor Goddard se narodil na konci 19. století. Tehdy však neměl sebemenší tušení, že to, co ho proslaví nejvíce, nebude jeho práce, nýbrž návštěva budoucnosti. 

Victor byl synem lékaře. Přesto měl sen o životním povolání zcela odlišný, než jeho otec. Od malička toužil být vojákem. Během 1. světové války narukoval jako pilot do vzdušných sil. Jako velitel průzkumných letů dosáhl nemalých úspěchů. 

Po skončení války se stal ředitelem zpravodajské služby na ministerstvu letectví. Během jednoho z jeho letů se mu však přihodilo něco skutečně zvláštního. 

Goddard měl tehdy v plánu zcela rutinní let na trase Andover - Edinburgh. Spíše než za prací však letěl pro zábavu. Rád se kochal krajinou, která pod jeho letadlem vypadala jen jako malé barevné tečky. 

Míjel opuštěné letiště v Dremu, které vzniklo za Velké války a tamní pastviny. Vše vypadalo na klidný a pohodový let. 

Ocitl se v budoucnosti

Pohoda a klid však netrvaly dlouho. Důvodem byla náhlá změna počasí, která značně zhoršila viditelnost.

Pro více informací se podívejte na toto video: 

Zdroj: Youtube

Ačkoliv byl Goddard špičkový pilot oceněný řadou titulů, počasí jeho let činilo stále obtížnějším. Snažil se ze všech sil udržet stroj v rovině. Jako zkušený pilot vědět, že prudké naklonění znamená smrt. 

Přesto se náklonu letadla nevyhnul. Krátce poté začalo prudce padat k zemi. Kolem Goddard viděl jen žlutohnědý mrak. Přesto se nadále snažil vše zachránit. Věděl, že tohle není způsob, jakým si přeje zemřít. 

Najednou se všechno změnilo. Goddard se ocitl v místě, kde po špatném počasí nebyla ani památky. Byl krásný slunečný den. 

Goddard si oddychl. Před sebou spatřil letiště v Dremu. To ale vypadalo jinak, než když ho před několika desítkami minut míjel. Vše bylo nové a moderní. Plné pilně pracujících lidí, navíc v modrých uniformách, které Goddard nikdy neviděl. 

Po chvilce se opět ocitl v bouři. Když přistál v Edinburghu, svůj zážitek sdělil spolupracovníkům. Po vypuknutí druhé světové války se stalo něco, co nečekal. Letiště v Dremu vypadalo přesně tak, jako při jeho osudném letu. Tehdy Goddardovi došlo, že to, co viděl, byla budoucnost. 

Zdroje: www.messagetoeagle.com, www.ctidoma.cz, en.wikipedia.org