Byl duben roku 2015. Armádní fyzioterapeutka a profesionální instruktorka parašutismu Vici Cilliers nedávno porodila druhé dítě. „Myslím, že bys měla na chvíli přijít na jiné myšlenky, než jsou plenky a kojení,” její manžel Emile se na ni obrátil a v ruce držel obálku. „Jako poděkování za tvé těhotenské útrapy jsem ti zařídil seskok padákem,” usmál se zářivě. 

O velikonoční neděli už celá rodina mířila na letiště Netheravon Airfield ve Wiltshire v Anglii. Vici se už nemohla dočkat. Když dorazili na místo, dozvěděla se, že kvůli špatnému počasí budou skákat jen z nízké výšky, asi 1 219 metrů. Bylo tak nutné, aby padák otevřela hned po opuštění letadla.

Jak zabít manželku

Instruktorka parašutismu měla za sebou bez incidentu již 2 600 seskoků. Celý mechanismus dokázala ovládat i ve spánku. Proto ji nemile překvapilo, když se padák ve vzduchu neotevřel. K zemi se řítila rychlostí více než 96 km/h. S děsivým žuchnutím přistála na čerstvě zoraném poli.

První lidé, kteří k ní přiběhli, předpokládali, že bude mrtvá. Drobná tmavovláska ale stále dýchala a dokonce komunikovala. Záchranáři zkonstatovali, že má tuhý kořínek. Na čtyřech místech měla zlomenou páteř, polámala si všechna žebra, zlomila si pánev a přestala ji fungovat pravá plíce. Kontrola jejího padáku ukázala, že byl podivně zauzlovaný a chyběly mu některé části.

Dva roky trvalo, než se ukázalo, že Victoriin pád nebyla náhoda, ale pokus o vraždu. V pořadí již druhý. Zabít ji chtěl její manžel Emile. Poprvé pustil plyn v době, kdy jeho žena s dětmi odpočívala. Naštěstí na to rychle přišla. O týden později ji proto koupil dárek v podobě seskoku padákem a zničil její vybavení.

Byl vždy milý…

Po jeho odsouzení Victoria veřejně prohlásila, že verdikt nepřijala. A to navzdory důkazům, které ukázaly, že Emile měl dva mimomanželské poměry a dluhy v celkové výši přes 30 000 dolarů. Cílem jeho krutého jednání bylo získání její životní pojistky. „Nemohla jsem uvěřit, že někdo, koho jsem milovala, vzala si ho a měla s ním děti, chtěl udělat něco tak ohavného. Vždy byl tak milý,” přiznala.

Zdroj: Youtube

Postupem času si začala uvědomovat, že svého manžela viděla růžovými brýlemi. Zjistila, že jí byl nevěrný už v době, kdy byla těhotná s druhým dítětem a řekl jí, že odjíždí na služební cestu. Místo ní však jel na dovolenou se svou milenkou. Zároveň jí zahýbal se svou první ženou, která jim ochotně hlídala tříletou dceru. „Dokonale jsme mu sedla na lep. Manipuloval se mnou i ve vězení, kde jsem ho navštívila,” povzdechla si Vici. Její útrapy však ještě neskončily. Emile odmítl podepsat rozvodové papíry. „Jsem tak stále vdaná za muže, který se mě pokusil zabít hned dvakrát,” konstatuje. 

Zdroje: www.dailymail.co.uk, www.listverse.com, www.thesun.co.uk