Dětství prezidenta Vladimira Vladimiroviče Putina bylo plné strádání, ale přesto se mu podařilo se na žebříčku vyšplhat až nejvýše – na post jednoho z nejmocnějších mužů světa. Svůj soukromý život si však střeží a není o něm známo mnoho.

Na dokument se podívejte zde:

Zdroj: Youtube

Poslední dítě

Vladimir Putin se narodil dne 7. října roku 1952 v tehdejším Leningradu, dnes Petrohradu, jednom z nejkrásnějších měst Ruska. Blokáda Leningradu během druhé světové války vojskem nacistického Německa ovlivnila životy všech, kdo přežili. Mezi těmito byli i Putinovi rodiče.

Marija Putinová a Vladimir Putin starší žili ve velmi těžkých podmínkách. Hladověli a nakonec na následky bídy a na záškrt a hlad zemřelo i jejich dítě – Putinův starší bratr. Putinovi rodiče celkem přišli o dvě děti – i jejich nejstarší syn zemřel ještě před válkou z neznámých příčin.

Vzhledem k tomu, že rodiče už nebyli nejmladší – bylo jim 41 let, narození Vladimira bylo vlastně zázrakem. Na tehdejší dobu byl tento věk pro zplození potomka velmi neobvyklý, takže se dokonce spekulovalo o tom, že Vladimir je adoptovaný. Objevila se dokonce i gruzínská žena, která tvrdila, že je jejím biologickým synem. Nic z toho se ale nepotvrdilo.

Každopádně je fakt, že se rodiče o Vladimira velmi báli a rozhodli se jej jako přeživší dítě chránit.

Pouliční rvačky a judo

Postupně se však Vladimir začal vypracovávat, i když velký podíl na tom měla ulice. Stal se opravdovým klukovským rváčem, který se nebál a neustupoval. A to mu vydrželo i v mládí.

Ještě v mládí se Putin začal učit judo a v dospívání už byl expertem na sambo – kombinaci zápasu a juda.

Ani jeho chování ve škole nelze označit za příkladné – a ani jeho známky nebyly nejlepší. Jeho známková – u náš žákovská knížka, o níž informoval server ABC News, byla plná poznámek Putinových učitelů o jeho problémovém chování ve třídě. Kromě nevhodného chování vyrušoval, hodně mluvil a neplnil domácí úkoly. Bavil ho dějepis a němčina a postupně se jeho školní výsledky zřejmě zlepšily, protože pak začal navštěvovat prominentní střední školu. Později studoval biologii a svobodná umění, přičemž vedle toho pracoval pro školní rozhlas.

Dětství a lumpárny tedy Putin konal stejné, jako každý druhý kluk. Ne každý druhý kluk se ale stane členem KGB.

Putin a KGB

Putinova ctižádostivost byla odměněna přijetím do sovětských zpravodajských služeb, kde byl coby pracovník KGB. V této funkci zažil mnohé převratné dějinné momenty - ve východoněmeckých Drážďanech byl svědkem pádu Berlínské zdi v roce 1989. Ale s rozpadem Sovětského svazu v roce 1991 Putin i 800 000 důstojníků KGB ztroskotalo.

Po odchodu z KGB se Vladimir Putin ponořil do politiky a zastával klíčové politické funkce, dokud mu nebyla svěřena role úřadujícího prezidenta, kterou v roce 1999 převzal po Borisi Jelcinovi. Jeho rodiče zemřeli brzy po sobě krátce předtím, než se Vladimir Putin stal ruským prezidentem. Jeho matka zemřela v roce 1998, otec v roce 1999.

Právě probíhající činy ruského prezidenta v tuto chvíli bez dechu a s obavami sleduje celý svět.

Zdroje:

www.mirror.co.uk, www.svetzeny.cz