Vladimir Putin očima astrologů: Co o jeho narušené osobnosti říkají hvězdy?

Nataša Slánská | 1. 3. 2022

Osobní magnetismus, vysoké pracovní nasazení, ale také tajnůstkářství, snaha o manipulaci druhých a neukojitelná touha po moci. Tyto vlastnosti shodně zmiňovaly výklady osobního horoskopu Vladimira Putina ještě předtím, než se před světem plně vybarvil. Co dalšího o jeho povaze mohou astrologové vyčíst?

Vladimir Putin se narodil 7. října roku 1952, a jeho Slunce tedy spadá do znamení Vah. Ačkoli jsou Váhy znamením mírumilovným a nakloněným kompromisu, v Putinově případě je to s nimi trochu komplikovanější. V těsné blízkosti Slunce totiž stojí planety Saturn, Merkur a Neptun a tohle celé stelium spadá do tajemného 12. Domu. Ten podle americké astroložky Redy Wigle souvisí s karmou, skrytými nepřáteli a introverzí, která přerůstá až v izolaci.

Zmatek v myšlení

Člověk se silně obsazeným 12. Domem prý mívá tendenci zasvětit svůj život nějakému vyššímu cíli – náboženskému či ideologickému, přičemž ale bývá odtržen od reality. V případě Putina je ztráta kontaktu s reálným světem o to silnější, že Merkur symbolizující rozum a myšlení je v těsné konjunkci s planetou Neptun, kterou astrologové spojují s fantazií, iracionalitou až zmatkem. Jinými slovy, ruský prezident žije ve vlastním světě, v němž není moc logiky, a ještě do něho nikomu nedá nahlédnout. Nikdo netuší, co se mu odehrává v hlavě, což ho činí nepředvídatelným.

Každý prvek horoskopu má podle Redy Wigle určitý potenciál a záleží na člověku, jak ho využije. "Neptun je symbolem božského potenciálu, univerzální lásky a kosmického vědomí. Zní to úchvatně, že? V ideálním případě ano, ale na temné straně, na dně oceánu Neptunu leží podvod, dezinformace, propaganda, únik ze závislosti a naprosté zapomnění," píše astroložka.

Putin se s touto konstalací mohl stát dobročinným mnichem nebo úspěšným vypravěčem fantazijních příběhů. Ale vybral si cestu moci.

Ruský 3M14 Kalibr: Co vědět o Putinově zbrani proti Ukrajině s doletem 2 500 km
Magazín

Ruský 3M14 Kalibr: Co vědět o Putinově zbrani proti Ukrajině s doletem 2 500 km

Narušené ego

Při posuzování kariéry a společenského postavení astrologové zkoumají tzv. Střed nebes, vypočítaný z přesného času narození a označovaný jako MC. Putinovo MC leží v ambiciózním znamení Lva a v jeho těsné blízkosti se nachází mocichtivé Pluto. "Toto postavení spolu s dalšími aspekty naznačuje, že je posedlý mocí a nezná hranice. Domnívá se, že je k vládnutí předurčen," uvádí tým astrologů na webu Astrotheme.com.

Oblasti ega dominuje možná trochu překvapivě Venuše. Takto postavenou ji prý vídáme u modelek a vůbec u lidí, co si potrpí na svůj vzhled a fyzickou krásu. Putinovy pózy na bílém koni a údajné první místo v anketě o nejatraktivnějšího muže Ruska tedy možná nebyly jen pečlivě promyšlenou propagandou, Putin chce být nejspíš skutečně nahlížen jako neodolatelný hezoun, a to čistě z vlastní ješitnosti.

Nejhorší scénář: Co by se stalo, kdyby Rusko bombardovalo Černobyl?
Magazín

Nejhorší scénář: Co by se stalo, kdyby Rusko bombardovalo Černobyl?

Posměšná odezva ze zahraničí ale jeho ego dráždí. Nebyl brán vážně. Ani jako muž, ani jako státník. Jeho země nebyla vnímána jako konkurence největších možností, což se projevilo v době epidemie koronaviru, když svět nepojal důvěru k ruským vakcínám. Tehdy byl podle astrologů Saturn v opravdu špatném postavení vůči jeho planetám ve Vahách. Putin se stáhl do sebe, zapletl se do bludných myšlenek, stal se nejistým a ublíženým. A pak vystartoval s nekontrolovatelnou agresí.

Saturnova chmurná mise ještě neskončila. Do nejkritičtější pozice vůči Putinově horoskopu tato planeta prý přijde na přelomu března a dubna. Mohlo by to znamenat jeho definitivní politický konec? Doufejme.

Zdroje: www.astrotheme.com, nypost.com, www.astro.com

Tagy horoskop Merkur Neptun Pluto Rusko Saturn Slunce Venuše Vladimir Vladimirovič Putin