Nekonečný příběh

Masivní několikametrové stvoření, vtipně přirovnávané k Falkovi z Nekonečného příběhu, vyvolalo mezi návštěvníky pláže v Cagdianao na ostrovech Dinagat značný rozruch. Ohromení místní obyvatelé si s obrovským chlupatým bílým tvorem pořizovali selfie.

Netrvalo dlouho a pořízené snímky se staly virální senzací. Rozšířily se po celém světě a vyvolaly nejen zvědavost, ale i řadu spekulací. 

Tým vědců a vládních úředníků nález pečlivě zkoumal. Cílem bylo odhalit jeho přesný původ a zabránit tak dalším spekulacím ohromených návštěvníků. Po důkladné analýze se zjistilo, že obří nález s chlupy je ve skutečnosti velryba. 

Mrtvola vážící zhruba 2 000 kilogramů zbělela v důsledku rozkladu, k němuž došlo během dvou týdnů od smrti zvířete. Poprask, který nález vyvolal, byl u konce. 

Bylo třeba dalších zkoumání, aby se zjistilo, jak se mršina velryby dostala na břeh. Spekuluje se, že za tím stojí pravděpodobně srážka s lodí. 

Vzhledem k pokročilému stádiu rozkladu nelze přesně určit, o jaký druh velryby se jedná. 

Vyřešení záhady

„Celková délka mrtvoly je 6,3 m bez chybějícího ocasu a celková šířka od hřbetní po prsní ploutve je 2 m," uvedl výzkumný tým. Aby mohl blíže určit druh a příčinu smrti, poslal tým vzorky mršiny do laboratoře k vyšetření.

Pro více informací se podívejte na toto video: 

Zdroj: Youtube

Není to poprvé, co se Filipíny staly svědkem tak bizarního nálezu na pláži. V posledních letech zde došlo k vyplavení dalších záhadným nálezů, mezi kterými byla například placenta keporaka. Přineslo to nejen údiv místních obyvatel, ale také mezinárodní pozornost. 

Příběh podivného tvora připomínajícího Falka z Nekonečného příběhu je důkazem síly sociálních médií a zvědavosti lidí po celém světě. I když byl tvor zpočátku zahalený tajemstvím a nejrůznějšími spekulacemi, úsilí vědců a odborníků nakonec dokázalo záhadu rozluštit.

Ukázalo se, že za podivným nálezem stojí jen velryba s tragickým koncem. Vyplavená mršina je důkazem, jak rozsáhlý a mnohdy tajemný svět se skrývá v hlubinách světových oceánů. 

Zdroje: www.thesun.co.uk, www.nationalgeographic.com, www.independent.co.uk