Dohromady pořídil kolem deseti tisíce snímků. Vodní živel byl neklidný a vytvářel fascinující divadlo. Špičky vln se tříštily do jednotlivých kapek, které zvýrazňovala temná obloha. Když na chvíli vyšlo slunce, voda se začala kovově lesknout.

„Teplota sahala k -11 °C a foukal silný vítr. Jezero bylo zbarvené do hněda kvůli jemnému písku,” popisoval talentovaný fotograf z Ontaria, jenž nejčastěji fotí divokou přírodu a automobilové závody. „Doufal jsem, že se protrhnou mraky. Měl jsem štěstí.” V tu chvíli pořídil obrázek, který pojmenoval Poseidonův hněv.

Vlna s lidskou tváří

Je na něm vlna, jež připomíná mužskou tvář. Má přísně stažené rty, špičatou bradu, výrazné nosní dírky, hluboko posazené oči a rozevláté vlasy. „Podle mě je tento bůh moře podobný rapperovi Lily Dickymu,” směje se sympatický čtyřicátník. 

Cody Evans fotí na Nicon Z9 s objektivem 200-500mm. Aby zmrazil pohyb šestimetrových vln, použil závěrku 1/1250. „Mohu získat přibližně 20 snímků za sekundu, což je při focení přírody praktické,” vysvětluje.

Nejvíce času zabere procházení jednotlivých obrázků a vybírání takových, které jsou něčím zajímavé a zaujmou na první pohled. Ty pak fotograf sdílí na svých sociálních sítích.

Divoká příroda

„Inspiruje mě práce odborníků Davea Sandforda a Trevora Pottleberga. Oba dva se zaměřují na focení rozbouřené vody na Erijskému jezeru, konkrétně u mola Port Stanley Beach. Zde se vytváří největší vlny na severním pobřeží,” říká Evans. 

Zdroj: Youtube

Jakmile fouká jihozápadní vítr, vlny se o molo masivně tříští, pak se vrátí zpět a srazí se s nově přicházejícími. Vznikají tak dramatické pahorky doprovázené vodní mlhou.

www.diyphotography.net, www.cp24.com, www.lakeerieliving.com