Kuchyně za 30 let

S predikcí toho, jak budou vypadat naše kuchyně v roce 2050, tedy v polovině 21. století, přišel futurolog Dr. Jamens Bellini. A podle něj se skutečně máme na co těšit. Pokud se jeho předpověď vyplní, budou naše kuchyně zcela odlišné od těch, které známe dnes. 

Možná nám i vyrazí dech a vezmou vítr z plachet. Inovací, kterými má každá kuchyně projít, je totiž podle Belliniho víc než dost. 

Jedním z těchto vynálezů je například rychlovarná konvice. Tu sice všichni známe, ale za 30 let bude zcela odlišná. V roce 2050 nám rychlovarná konvice pouze neuvaří vodu. Rovnou uvaří čaj a také se postará o to, aby po ní nezůstal nepořádek. 

Konvice bude natolik vyspělá, že se sama postará o recyklaci odpadu. Umět pak bude také kávu. Vy zabijete dvě mouchy jednou ranou, protože kávovar už nebude potřeba. 

Podle Belliniho se ale změní i místa, odkud budeme brát potraviny. Například farmy. Ty se budou stavět tak, aby nezabraly příliš mnoho místa, ale potáhnou směrem vzhůru. 

Z těchto farem se budou potraviny za pomoci umělé inteligence nebo dronů dopravovat do našich ledniček. Přemýšlet tedy nad tím, že si chceme uvařit, ale nemáme suroviny, zůstane minulostí. 

Dechberoucí vynálezy

Samozásobovací ledničky pak budou nejspíše tím, co řada lidí skutečně uvítá. Představa neustále plné a dobře zásobené lednice je snem každého člověka z dnešní uspěchané doby. 

Pro více informací se podívejte na toto video:

Zdroj: Youtube

Pokud rádi vaříte, ale vyhýbáte se tomu, protože vás nebaví svou kuchyň uklízet, tak buďte v klidu. Za 30 let nám totiž s úklidem budou pomáhat roboti. Belliniho predikce říká, že až polovina domácností přivítá tohoto nového člena. 

Všechny spotřebiče, které dnes spotřebují poměrně velké množství vody, přejdou na fungování za pomoci ultrazvukových vln. Ty za využití speciálních high-tech kuliček zničí každou případnou nečistotu. 

Dr. Bellini vidí v pokroku, kterým kuchyně do roku 2050 projdou, velkou pomoc. "Každý z nás ztratí denně spoustu času tím, že po práci musí nakoupit, doma uvařit a uklidit. Jakmile ale vymyslíme dokonalé pomocníky, představte si čas, který vám zbyde a vy si s ním budete moci naložit dle svého…Je fascinující spekulovat o tom, jaké technologické změny nás mohou čekat v příštích několika desetiletích, některé velké a některé malé."

Podle Belliniho je predikce kuchyní v roce 2050 také cestou k ekologičtějšímu a šetrnějšímu zacházení s naší planetou.

www.mirror.co.uk, www.dailystar.co.uk, www.cambridge-news.co.uk