Jelen v lese 

Hádanky a hlavolamy jsou víc než zábavou ve chvílích, kdy se nudíme a nemáte takříkajíc do čeho dloubnout. Jsou tréninkem pro náš mozek, který účinně rozhýbe každičký mozkový závit. To je někdy víc než potřeba. 

Mozek potřebuje stejný trénink jako jakýkoliv jiný sval našeho těla. Jen tak jej udržíme fit a vitální na dlouhé roky dopředu. Jen tak nikdy nezestárneme. 

Řešením hádanek a hlavolamů navíc zlepšujeme kognitivní schopnosti, učíme se bystřit své smysly a celkové vnímat každičký potřebný detail. To pak můžeme využít v kterékoliv oblasti našeho života. 

Pokud chcete vědět, jak na tom se svou bystrostí a postřehem jste, vyzkoušejte si naši výzvu určenou těm nejbystřejším jedincům. O co v ní jde? Na zdánlivě obyčejném obrázku lesa je zapotřebí najít schovaného jelena. 

Nejprve si však řekněme, co na první pohled na obrázku vidíme. Vidíme zde les s vysokými stromy, části porostlé mechem, místa, která jsou pokrytá hlínou a blankytně modrý potůček. 

Vidíte ho? 

Celý výjev lesa vypadá takřka idylicky. Přesto tu na vás čeká nelehká výzva. Tu musíte nejprve objevit a pak nám sdělit, kde přesně se nachází. Tou výzvou je zmíněný jelen, který čeká na vaše odhalení. 

Zvládnete najít skrytá zvířata?

Zdroj: Youtube

Celý proces hledání jelena navíc ztěžuje fakt, že na jeho odhalení máte omezený čas. Musíte jej objevit za pouhých 5 vteřin. Zvládnete to? 

Jen tak se totiž zařadíte mezi 5 % nejlepších. Odborníci se shodují, že až 95% zúčastněných při jeho hledání selže a jelena nenajde. 

Nastavte si tedy časovač hodinek na 5 vteřin. Víc času vám nedáme. Pak se pozorně zadívejte na obrázek a vnímejte ho jako celek. Poté si projděte každou část lesa zvlášť. Čas běží jako o závod. Proto jím zbytečně nemrhejte. 

Jakmile se časovač vašich hodinek zastaví, zastavte se spolu s ním. Pokud jste jelena schovaného v lese našli, patří vám veliká gratulace. Právě jste se zařadili mezi 5 % nejlepších, kteří to zvládli v časovém limitu 5 vteřin. 

V případě, že stále nevíte, které kde jelen je, nezoufejte. My vám ho ukážeme. Stačí, když se podíváte na obrázek níže, kde je zvíře vyznačené. Bylo důmyslně schované v zelené barvě lesního porostu. Tak co, už jelena vidíte? 

Zdroje: www.jagranjosh.com, www.timesnownews.com, www.thesun.co.uk