Pouze pro bystré

Hádanky, hlavolamy a další výzvy jsou víc než zábavnou kratochvílí. Jsou způsobem, jak zbystřit své smysly a naučit se lépe a rychleji přemýšlet. 

Pravidelným řešením hádanek a hlavolamů zlepšujete kognitivní schopnosti, učíte se vnímat všechny potřebné detaily a soustředit naplno svou koncentraci na dané téma. 

Pokud o tom stále pochybujete, zkuste si naši výzvu postřehu. Tu však zvládnou rozluštit jen ti nejbystřejší. A o co, že se vlastně jedná? Na zdánlivě obyčejném a všedním výjevu basketbalisty mířícího na koš se ukrývá výzva, která čeká na vaše odhalení. 

Je potřeba, abyste na tomto obrázku objevili chybu, která se zde nachází. Snadné to ale rozhodně nebude. Musíte být obzvláště pozorní a nevynechat žádný důležitý detail. 

Chyby ve výzvách podobných té naší jsou totiž často schované v těch nejméně viditelných maličkostech. Je proto nutné zbystřit všechny své smysly a vidět i to, co byste jindy přešli. Kromě basketbalisty mířícího na koš na obrázku vidíme sítě a lavici. 

To ale není všechno. Na obrázku je také bedna, kam se odkládají basketbalové míče poté, co hráči dokončí hru nebo zápas. A právě kdesi uprostřed tohoto výjevu je chyba čekající na vaše odhalení. 

Vaším úkolem je tuto chybu rozpoznat a sdělit nám, kde přesně se nachází. Tušíte už, kde by mohla být? Bude zapotředí naprosté soustředěnosti a samozřejmě nesmíte vynechat jediný detail, který by vás mohl nasměrovat k cíli. Je nutné projít obrázek kousek po kousku. 

Pokud jste rozhodnutí si naši výzvu vyzkoušet a ověřit si svůj postřeh, pak na nic nečekejte a pusťte se do toho. Připravte si všechny své smysly. Jen tak máte šanci naši výzvu pokořit. 

Najdete chybu? 

Je zapotřebí nevynechat jakoukoliv maličkost, která vás může zavést ke kýženému cíli. Čeho všeho jste si všimli? Prohlédli jste si pozorně celý obrázek?

12 hádanek, které vám pomohou zjistit, zda dokážete uniknout nebezpečí:

Zdroj: Youtube

Všude mohou být ukryté indície, které vám mohou napovědět. Naši výzvu postřehu navíc ztěžuje fakt, že na její vyřešení máte omezený čas. Přesněji řečeno od nás dostanete pouhé 3 vteřiny. Víc ani ťuk. To není mnoho, že? Přesto, pokud budete opravdu pozorní, chybu odhalíte. 

V okamžiku, kdy se časovač vašich hodinek zastaví, zastavte se spolu s ním. Pokud jste na našem obrázku chybu našli, pak vám patří veliká gratulace. Vyznačujete se skutečným superpostřehem a patříte mezi ty nejlepší, kterým neunikne žádný detail. 

V případě, že stále nevíte, kde zmíněná chyba může být, nezoufejte. Rádi vám ji ukážeme. Chyba se nachází přímo v síti basketbalového koše. Spodní část sítě neobsahuje díru, skrze kterou by míč mohl propadnout. 

Zdroje: www.jagranjosh.com, themindsjournal.com, www.timesnownews.com