Vzkaz v lahvi

Majitelka společnosti Nautical North Family Jennifer Dowkerová se věnovala běžné údržbě své lodi se skleněným dnem, když objevila něco, o čem neměla sebemenší tušení. Během mytí oken narazila na vzkaz v lahvi. 

Nebyl to ale ledajaký vzkaz. Téměř sto let stará zpráva se rychle stala virální senzací. „Nejdřív jsem si myslela, že je to jenom obyčejná lahev, ale pak, když jsem ji sebrala a byla ještě pod vodou, mohla jsem si přečíst slovo 'tohle' z papíru, který byl uvnitř," řekla Dowkerová.

Lahev, kterou Dowkerová vytáhla z hloubky 10 metrů, byla do dvou třetin naplněná vodou. Přesto se jí díky mnohaletým zkušenostem podařilo vytáhnout papír se vzkazem, který obsahovala. 

Nejprve papír nechala odkapat a poté ho umístila do mrazáku, aby vyschnul. Pak si Dowkerová přečetla celou zprávu, která byla na téměř sto let starém papíře napsaná. 

Stálo tam: „Kdo najde tuto lahev, ať ji vrátí s tímto papírem Georgi Morrowovi z Cheboygan v Michiganu, a sdělí mu, kde přesně byl nalezený."

I proto cítila Dowkerová potřebu zkusit štěstí na sociálních sítích a pokusit se dohledat potomky původního majitele vzkazu. Umístila fotku se vzkazem nalezeným v lahvi v hlubinách řeky Cheboygan na facebook a šla si lehnout. 

Velký poprask

Když se druhý den ráno probudila, nestačila se divit, jak velký poprask nalezený vzkaz v lahvi vyvolal. Zpravá umístěná na facebookové stránce její společnosti byla za pouhý jeden den 100000krát nasdílená a obsahovala více než 6000 komentářů. 

Pro více informací se podívejte na toto video:

Zdroj: Youtube

Na zprávy o původním majiteli nemusela Dowkerová dlouho čekat. Ozvala se ji Michele Primeauová, legitimní dcera autora vzkazu v lahvi, George Morrowa. K ní se fotografie vzkazu dostala od neznámého adresáta, který tak uhodil hřebíček na hlavičku. 

Primeauová ihned poznala rukopis svého otce. Svěřila se, že její otec byl vždy velice sentimentální a tohle nebyl jediný vzkaz v lahvi, který vytvořil. Další se údajně nachází na dně jezera Huron. 

Jde o zcela výjimečný nález, který vznikl přibližně 20 let před jejím narozením. Ačkoliv se Dowkerová rozhodla, že vzkaz vrátí dceři původního majitele, Primeauová tento krok odmítla. „Myslím si, že je správné, aby vzkaz zůstal u svého objevitele. Jen díky Jennifer žije jméno mého otce dál," reagovala Primeauová.

Zdroje: www.theguardian.com, www.cbsnews.com