A tak ne všechno, o čem nevíme, nemusí nutně znamenat, že to již nikdo nevyužívá. Toto zapomenuté město je tomu důkazem.

Dron našel zapomenuté 4000 let staré podzemní město

Díky moderní technice se podařil vskutku nevídaný objev. Dron v Číně objevil tajemné podzemní město. To bylo po dlouhé roky skryto a za svého vrcholu v něm žily miliony lidí. Jenže to není vše. 

Vlivem neustále narůstající populace na celém světě se stále zdokonalujeme ve způsobech, jak se na planetu Zemi vejít, aniž bychom sobě i jiným uškodili. Návodem, a to ne ledajakým, nám mnohdy může být naše vlastní historie.

Ta je totiž zářným důkazem, jak žít udržitelně, skromně a ekologicky. Tedy přesně tak, jak to často dnes zkrátka neumíme. Díky objevu zapomenutého města tomu ale brzy může být jinak. 

Jistě se teď ptáte, jak nám nějaké ztracené město v moderním světě může být nápomocné. Vězte ale, že celkem dost. Nalezené zapomenuté město je totiž tou správnou ukázkou, jak by ekologické žití mohlo vypadat. 

Řeč je o Yaodongu. Ztraceném i zapomenutém, ale dnes již znovu nalezeném městě, které se nachází pod zemí ve státě čínského prezidenta Si Ťin-pchinga. Jde o utajený stát a tak se není čemu divit, že i město bylo jaksi "vymazáno" z povrchu zemského. A to i přesto, že tam kdysi žily miliony obyvatel. 

Vědci jsou v šoku. Dodnes ho obývají lidé

A nejen kdysi. Podle vědců je právě toto město obývané i dnes. Jen o tom málokdo ví. Město je tak poměrně vzácným vhledem zpátky do minulosti, který nám umožňuje nahlédnout, jak jeho dávní obyvatelé žili 4000 let zpátky. 

Pro více informací se podívejte na toto video:

Zdroj: Youtube

Město Yaodong bylo součástí provincie Che-nan, nacházející se ve střední Číně. Disponovalo několika tisíci domy a poměrně rušnou komunitou. Městem duchů však není ani dnes, kdy ho přes veškerou snahu nemedializovat, údajně obývá na 3000 lidí.

Podzemní města nejsou v Číně žádnou novinkou. Oblíbená byla především za dob dynastie Ming a Čching. Právě tam se zrodila myšlenka, že budoucnost není stavět nahoru, ale kopat směrem dolů. Do podzemí. Svět podzemí nabízí totiž celou řadu výhod. 

Jednou z nich je zachování chladu během horkých letních dní a zároveň vynaložení jen malého usilí zachování tepla během zimy. Obydlí umístěná v podzemí jsou také odolná vůči zemětřesení a mají neustálý přísun vody. Ta jen nutná jak pro přežití, tak pro zvládání případných záplav. 

Zdroje:

news.nestia.com

www.reuters.com

www.express.co.uk