Video, které původně nahrál na YouTube uživatel Kens Karpentry před sedmi měsíci, zůstalo zdánlivě bez povšimnutí, dokud se znovu neobjevilo na sociálních sítích a znovu nevyvolalo zájem o záhadnou postavu. V čase 2:20 videa se zpoza stromů vynoří zvláštní dvounohá silueta, která připomíná humanoidní bytost pokrytou hnědými vlasy.

Záběry pořízené bezpilotním dronem rozpoutaly na sociálních sítích vášnivé debaty, v nichž mnohé zaujala možnost setkání s nepolapitelným tvorem.

Podívejte se na něj:

Zdroj: Youtube

Jedná se o žert, anebo skutečného Yettiho?

Zatímco někteří skeptici naznačují, že záběry mohou být dobře zorganizovaným a předem připraveným žertem s někým v kostýmu, pohyby tvora vypadají přirozeně a plynule, což vyvolává pochybnosti. Dokonce prý i odborníci na nevysvětlitelné jevy zpozorněli a zahájili investigaci s tím, že zvažují možnost, že naše planeta může stále skrývat tajemné a nepolapitelné tvory.

Video si získalo značnou pozornost na platformách jako TikTok, kde uživatelé diskutují o jeho pravosti a sdílejí své přesvědčení o existenci Yettiho. Někteří nadšenci tvrdí, že záběry jsou jedním z nejlepších důkazů podporujících existenci legendárního tvora. Na druhou stranu skeptici pravost videa zpochybňují a volají po bližším prozkoumání a dalších důkazech.

Yetti se v různých mutacích objevuje v mnoha národech

Navzdory probíhajícím debatám zůstává fascinace Yettiho osobou hluboce zakořeněná i v americkém folklóru, přestože Amerika rozhodně není jedinou zemí, která má s něčím, jako je sněžný muž, zkušenosti.

Po staletí byla po celé Severní Americe hlášena pozorování nepolapitelného obyvatele lesů, která poutala fantazii dobrodruhů i badatelů. Půvab objevování mýtického tvora pramení z ducha objevování, odvahy a zvědavosti, připomínající hraničářskou éru, kdy neznámé lákalo.

Technologický pokrok však pátrání po důkazech zároveň podnítil i zamotal. Sociální média se stala živnou půdou pro legitimní i falešné záběry Yettiho, takže je stále obtížnější rozeznat pravdu od fikce. Vzhledem k tomu, že zájem stále roste, odborníci zdůrazňují, že je důležité kriticky hodnotit důkazy, aby bylo možné oddělit skutečné objevy od podvodů. 

Ačkoli debata o pravosti záběrů z dronů stále běží, je nepopiratelné, že legenda o Yettim přetrvává a vyvolává pocit úžasu a touhu po neznámém. Vzhledem k tomu, že nám technologie umožňují zachytit záblesky těchto tajemných tvorů, snaha odhalit pravdu o existenci Yettiho neustále přetrvává.

Zdroje: anomalien.com, www.news18.com, www.indy100.com