Věřte nebo ne, ale jen těžko byste hledali odvahu, abyste na Yungas Road v Bolívii vůbec vstoupili!

Podívejte se na záběry nejnebezpečnější silnice světa

Celým názvem se tato nejnebezpečnější silnice světa nazývá Carretera de los Yungas. A není se čemu divit, že je také silnicí nejznámější. Aby ne, každému, kdo na ni vstoupí, jde totiž doslova o život. 

Abychom vám ji více přiblížili, protože pod pojmem "silnice" si pravděpodobně představíte naprosto něco jiného, je nutné říct, že Yungas Road silnici jako takovou příliš nepřipomíná.

Jde spíše o jakousi polní cestu, která je od začátku do konce pokrytá štěrkem. Celých téměř 37 kilometrů tak představuje boj o život než procházku růžovou zahradou. Silnice Yungas Road spojuje město La Paz s městem Coroico.

Kdysi dokonce zaujímala postavení hlavní spojnice mezi těmito dvěma městy, dnes se však díky její struktuře od tohoto záměru spíše ustupuje. Silnice Yungas totiž představuje až příliš velké nebezpečí, než aby byla hrdě nabízena jako nejlepší možná trasa. 

I proto se bolivijská vláda rozhodla vystavit v její blízkosti novou trasu. Dálnice Ruta Nacional 3 tak má všem, kteří by jinak museli volit silnici Yungas, nabídnout o mnoho bezpečnější trasu. Díky nové dálnici tak postupně dochází k odklonu všech cestujících. A má to skutečně své opodstatnění. 

Nenašli byste odvahu na ni ani vstoupit!

Místní se nad tím asi nepozastaví, ale lidé, kteří jsou z vyspělejších končin světa, by těžko hledali odvahu na Yungas Road vstoupit. Tedy alespoň ti, kteří si váží svého života. 

Pro více informací se podívejte na toto video:

Zdroj: Youtube

Nejnebezpečnější silnice světa je totiž určena jen pro silné povahy. Strukturou je poměrně úzká, zato její reliéf je více než propracovaný. Táhne se napříč džunglí, přes místní hory dosahující nadmořské výšky nad 3000 metrů. Nemilosrdně zatáčí a pohled na giganticky hluboké propasti by nejednomu z vás zahýbal žaludkem. 

I proto se stala oprávněně nejnebezpečnější silnicí světa. Pro svou až extrémní nebezpečnost na ní totiž dodnes umírá až 300 lidí ročně. Mnoho vozidel tam zapadlo do propastí a nikdy je už nikdo nenašel. 

Svou daň si vybírá také poměrně velké převýšení, díky kterému se mnoho lidí dostalo do stavu rychlého vyčerpání, následované kolapsem a smrtí. Pohled na Yungas Road je děsivý sám o sobě. Na mnoha místech se tyčí kříže jako připomínka všech, kteří se touto cestou vydali, nikdy však nedojeli do svého cíle. 

Přítěží pak jsou také takřka nulová pravidla silničního provozu, kterými je oblast Bolívie docela proslulá. To ale není vše, zatímco se ve všech částech Bolívie jezdí napravo, Yungas Road to má zcela opačně. 

Zdroje:

www.bbc.com

www.dangerousroads.org

en.wikipedia.org