Obří žlutá koule

V pobřežním japonském městě Hamamatsu se objevila veliká žlutá koule. Nikdo netušil, co je zač. Neidentifikovatelný objekt ihned vyvolal celou řadu spekulací. 

Rady si nevěděli ani sami vědci. Netrvalo dlouho a Hamamatsu zachvátila poměrně velká panika. Lidé se ptali, kdo kouli k japonským břehům dopravil a co je skutečně zač. 

Veliká žlutá koule je vyrobená z kovu a je dutá, jak se podařilo později zjistit. Podle vědců však podivný žlutý objekt ve tvaru koule nepředstavuje žádné nebezpečí. 

Ihned po jejím objevení se místní úřady, vědci a policie pustili do práce. Cílem bylo zjistit podrobnější informace a zabránit dalšímu šíření paniky a vzniku zbytečných konspiračních teorií.

Nikdo z povolaných však nedokázal s přesností říci, co je záhadná koule zač. Dokonce ani přivolaní pyrotechnici nedošli ke kloudnému závěru. 

Vyděšení lidé

Ačkoliv nikdo nedokázal zjistit původ koule ani příčinu, proč se objevila u japonských břehů, vědci se domnívají, že se může jednat o druh bóje.

Pro více informací se podívejte na toto video:

Zdroj: Youtube

Zatímco ji odborníci zkoumali, místní lidé byli děsivým nálezem doslova fascinovaní. Začali kouli přezdívat vejcem Godzilly a podivnou kotvící bójkou. Vynořily se však i teorie, že může jít o předmět zaslaný z vesmíru.

Pláž Enshuhama, kde se koule objevila, se rychle stala místem, kam se každý, byť vyděšený člověk, toužil podívat, aby záhadný předmět spatřil na vlastní oči. 

Podivná žlutá koule je široká přibližně 1,5 metru a objevil ji místní obyvatel města během procházky. Následně upozornil policii, která spolu s úřady oblast ihned uzavřela a na místo nálezu povolala další potřebné odborníky. 

Vědci použili rentgenovou techniku vyšetřování, aby o veliké žluté kouli zjistili více. Bohužel bez úspěchu. 

Přesto však podle vědců existuje ještě jedna hypotéza, která by podivný nález mohla objasnit. Spekuluje se, že žlutá koule může být ve skutečnosti špionážní balon z Číny. Peking však jakékoliv podezření, že je za nález v Japonsku zodpovědný, rezolutně odmítá. 

Místní úřady nyní pracují na tom, aby byla koule co nejdříve z japonských břehu odstraněná a život v Hamamatsu se pomalu a jistě mohl vrátit do původních kolejí. 

Zdroje: thoughtnova.com, www.unilad.com, www.9news.com.au