www.mirror.co.uk, www.dailystar.co.uk, 7news.com.au

Šok na pláži

Podivná příhoda se odehrála v Jižní Karolíně. Procházející se žena, která venčila svého psa, zde objevila ostatky neidentifikovaného tvora. Dosud se nepodařilo zjistit, co přesně je mořem vyplavená příšera vlastně zač. 

Rady si nevědí ani vědci. Existuje však hypotéza, že mořem vyvržené ostatky mohou být součástí nepodařeného experimentu. 

„Na toto místo beru často svého psa River. Zrovna jsme se procházeli, když River zahlédla tohoto tvora a ihned k němu běžela," uvedl pětadvacetiletá Erika Constantinová z Jermynu v Pensylvánii.

Co přesně je děsivé stvoření bez očí zač, se zatím všichni můžeme jen domnívat. Je ale známo, že vědci z Národního institutu pro alergie a infekční nemoci v minulosti používali jako součást svých experimentů opice. Je tedy možné, že jedna z nich se záhadným způsobem ocitla na pláži.

Otázky, na které vědci zatím marně hledají odpovědi, se ale netýkají pouze zjištění, jaké zvíře by to mohlo být a zda je nalezené stvoření výsledkem nějakého pokusu. Vyvstávají také otázky, jak se zvíře na místo nálezu vůbec dostalo.

„Jakmile jsem uviděla svého psa, jak do něčeho dloube čumákem, bylo mi jasné, že River objevila něco mrtvého. Proto jsem se rozhodla jít se podívat," dodala žena, která podivného tvora spolu se svým psem objevila. 

Vědci netuší

Národní institut pro alergie a infekční nemoci se nachází na nedalekém ostrově, který je však veřejnosti nepřístupný. Místní lidé si nejednou lámali hlavu nad tím, co přesně za tímto zákazem stojí. 

Kdokoliv, kdo by se snažil na ostrov dostat, by byl pokutovaný. 

Pro více informací se podívejte na toto video:

Zdroj: Youtube

Zákaz platí nejen pro vstupování na pláž daného ostrova, ale také pro koupání v moři. Lokace je charakterizována jako federální území. Znetvořený tvor je tak pro všechny velkou záhadou. Nešetří se ani konspiračními teoriemi, jako jsou podivné pokusy na zvířatech a dokonce také na lidech, které mají být součástí dosud neznámého plánu. 

Jiní se domnívají, že šlo pouze o žert, který měl za cíl jediné: upoutat na místo pozornost. Otázkou zůstává, proč by tomu tak bylo, kdyby se za tím neskrývalo něco víc? Constantinová tak možná objevila nedaleko Charlestonu skutečně znepokojivý nález.

„Bylo to velké jako malý pes, ale struktura tvora tomu neodpovídá. Svého psa chodím na tato místa venčit už více než pět let, ale nikdy jsem na nic podobného nenarazila," dodala žena. 

Místo, ze kterého tvor pravděpodobně pochází, se nazývá Morganův ostrov. Známější je však spíše jako Opičí ostrov. Tajný ostrov americké vlády, kde v místní lékařské laboratoři probíhaly pokusy na opicích a místu nálezu je vzdálený jen několik desítek kilometrů.