Zní to jako pohádka se šťastným koncem. Občas se podaří, že doma, na půdě nebo ve sklepě, objevíte nějaký ztracený poklad. Buď schválně zakopaný a ukrytý, anebo takový, jehož historii nikdo nezná. V tomto případě se ale na zahradě nenalezly kosti žádného pravěkého tvora nebo snad vikinská hrobka nebo nádoba se zlatem. Jednalo se o Ferrrari. A nebyla to hračka!

Na video se podívejte zde:

Zdroj: Youtube

Nález na zahradě vyrazil klukům dech

Dva chlapci z amerického Los Angeles učinili na zahradě skutečně jedinečný nález, když v roce 1978, pouhé tři měsíce poté, co se jejich rodina nastěhovala do pronajatého domu, kopali na zahradě.

Je možné, že si dokonce hráli na lovce pokladů, když tu náhle uslyšeli nezaměnitelné cinkání kovu o kov. Napadlo je, že něco našli… a vzrušením skoro nedýchali. Ani ve snu je ale nenapadlo, že se u nich na zahradě našel vůz snů!

Protože se ale trochu báli, zastavili kolem projíždějící policejní vůz.

Chlapci byli trochu vyvedeni z míry při pomyšlení, co by mohli najít, kdyby kopali sami, a tak rychle upozornili projíždějící šerifův vůz.

Ukradený / neukradený vůz

A akce začala. Na jejím konci byl z hlíny postupně vykopán model Ferrari Dino 246 GTS.

Takže poklad byl skutečný.

Ferrari bylo zabaleno do igelitových fólií a zdálo se, že bylo „pod zem“ připraveno. Do všech vstupních otvorů vozu byly nacpány různé ručníky a kusy látek, které měly zabránit tomu, aby se do mechaniky vozu dostala špína, červi a brouci.

Že by se jednalo o ukrytý lup? Policie záhadu objasnila. Hodnotný sportovní vůz byl pohřben na předměstí Los Angeles poté, co byl předmětem pojistného podvodu. Sám majitel vozu zaplatil několika zlodějům, aby jeho vlastní vůz ukradli. On si jako alibi zajistil to, že s manželkou večeřeli v nedaleké restauraci.

Pat a Mat po americku

Plán byl jasný, ale zlodějům se jaksi nevyvedl. Zřejmě se jednalo o americkou verzi Pata a Mata, protože namísto toho, aby dle dohody převrátili auto z útesu do Tichého oceánu, byli natolik uchváceni jízdou ve voze, do kterého by asi nikdy nesedli, že se sami rozhodli si auto nechat.

Domluvený plán nedodrželi a auto zakopali do jámy, která v té době sloužila mechanikům. Chtěli tak přečkat vyšetřování pojišťovny a poté si vůz nechat.

Po odhalení celého případu se auta ujal fanoušek Ferrari, Brad Howard. Vrátil autu zašlý lesk a obnovil jeho původní podobu. Vzácný vůz byl tehdy oceněn na přibližně 18 000 dolarů, což by dnes odpovídalo asi částce v přepočtu 1,7 milionu korun!

Zdroje: tvujmagazin.cz, www.e3sparkplugs.com