Pravidla zálesáctví

Pěší turistika nabízí možnost prozkoumat nádhernou českou krajinu, a to vše s minimálním dopadem na životní prostředí. Navíc je to zdraví prospěšná aktivita, za kterou vám vaše tělo poděkuje. 

Než se ale vydáte do přírody, měli byste si o ní něco zjistit. Plně postačí základy jako značení turistických stezek, kvalitní outdorové oblečení a samozřejmě dobrá fyzická kondice. 

Česká republika má rozmanitou krajinu, která je ideálním místem pro pěší turistiku. Krásné hory, lesy, jezera a řeky čekají na své objevitele. Jednou z nejznámějších oblastí pro pěší turistiku je České Švýcarsko, s nádhernými skalními útvary a lesy.

Turistických tras je zde nespočet. Některé zvládnou úplní začátečníci, jiné si žádají o něco zkušenější turisty. Zúčastnit se však může každý, koho tato aktivita láká.  

Krkonošský národní park nebo známá Moravská stezka jsou ideálními místy, kde můžete nachodit pěkných pár kilometrů. Záleží na vás, jaký úsek si zvolíte a kolik toho vydržíte. 

Jak dobrý turista jste? 

Česká republika je také známá svými krásnými historickými městy. Pěší turistika v kombinaci s prohlídkou měst může být skvělým zážitkem. Pěšími turisty tak můžete být i v hlavním městě České republiky, Praze. 

Pro více informací se podívejte na toto video: 

Zdroj: Youtube

Dalším krásným městem, kde se můžete procházet a kochat, je bezpochyby Český Krumlov s jeho malebným zámkem a historickým centrem.

Pěší turistika v ČR je usnadněná systémem značených turistických tras. Najdete zde modré, červené, zelené a další trasy, s jejichž pomocí si orientaci po cestách a stezkách značně usnadníte. 

Každé barevné značení odpovídá jiným schopnostem a preferencím.

Během pěší turistiky byste neměli zapomínat na respektování přírody a dodržování potřebných pravidel. Některé oblasti jsou chráněné omezeními z důvodu výskytu vzácných druhů rostlin a zvířat. 

Pěší turistika je skvělým způsobem, jak objevovat krásu naší vlasti. S nespočtem tras a různorodostí krajiny si na své přijde skutečně každý.

Zálesácký kvíz: Přežili byste v přírodě?

Zdroje: www.mozaikazazitku.cz, www.kudyznudy.cz, www.kudyznudy.cz