Lucie, postrach ulice

Na filmovém plátně poprvé zazářila v 80. letech minulého století. Jméno Žanety Fuchsové bylo spojené s nezapomenutelnými filmy a seriály, které se vtiskly do paměti mnoha generací diváků. 

Proslavila se hlavně díky rolím v dětských snímcích jako Kočičí princ, Počítání oveček, Lucie, postrach ulice nebo seriálech jako Létající Čestmír, Bambinot a Vlak dětství a naděje, kde si zahrála po boku ikony české kinematografie, Heleny Růžičkové

Přestože jako dětská hvězda skutečně zářila a vynikala velkým talentem, Žanetina cesta k úspěchu nebyla jednoduchá. Například ve filmu Počítání oveček musela ztvárnit dívku s těžkou srdeční vadou. 

Poprvé se ocitla před kamerou v pouhých 5 letech v pohádce Kočičí princ. Excelovala v seriálu Chobotničky z druhého patra, kde se spolu s Milanem Šimáčkem ponořila do světa kouzelných plastelínových chobotniček.

Zhroutil se jí svět

Žaneta měla sen vystudovat konzervatoř. Tam však narazila na nečekaný problém. Z důvodu údajného "nedostatku" talentu ji nepřijali. Mladé herečce se tímto verdiktem doslova zhroutil svět. „Hraní pro mě není o potřebě se zviditelnit, ale spíše ventilovat. Kdyby mě tehdy vzali na konzervatoř, vypadal by můj život úplně jinak,“ svěřila se bývalá dětská hvězda.

Pro více informací se podívejte na toto video: 

Zdroj: Youtube

I přes tuto zkušenost se ale nakonec nenechala zlomit. Vystudovala střední ekonomickou školu a přesto, že měla zákaz natáčet, dostávala jednu nabídku za druhou. Přijmout je ale nemohla. 

Nakonec se však Žanetě podařilo vrátit se na "plac". Během natáčení francouzského seriálu Maigret, kde působila jako asistentka režie, se producent doslechl o její herecké minulosti a nabídl ji malou roli. Bývalé dětské hvězdě to znovu otevřelo cestu do světa filmového průmyslu. 

Nový začátek na sebe nenechal dlouho čekat. Žaneta se opět dočkala záře reflektorů v úspěšném českém seriálu Rodinná pouta. „Ten adrenalin a radost z natáčení se totiž nedá zapomenout ani po letech,“ přiznala Žaneta. Tentokrát však stála jako produkční z druhé strany kamery.

Ani v dospělosti život Žanetu příliš nešetřil. Díky bývalému manželovi skončila v dluzích a čelila exekuci. I tyto výzvy nakonec zvládla. Založila rodinu, porodila dvě děti a dodnes působí jako úspěšná produkční. 

Zdroje: www.fdb.cz, www.csfd.cz, cs.wikipedia.org