„Můj děda vypil pět piv denně, mezitím vykouřil krabičku cigaret, dožil se stovky a umřel ve spánku.” Také jste podobnou historku slyšeli a nechápavě nad ní kroutili hlavou? Možná se dotyčný muž narodil pod šťastnou planetou. A i přestože nebyl zastáncem doporučovaného zdravého stylu, jeho postoj k životu mu zajistil pozoruhodnou dlouhověkost.

Existují totiž znamení, která se o sebe přirozeně starají a psychická pohoda je pro ně klíčová. Díky tomu překypují zdravím a dožívají se vysokého věku. Která to jsou?

Rak (22. 6. až 22. 7.)

Raci jsou citliví s empatičtí. Zakládají si na mezilidských vztazích, rodině a tradicích. Milují přírodu a zvířata. Často proto tíhnou k vegetariánství či veganství, zahradničení a sbírání bylinek. Jejich strava je tak pestrá na vitamíny, minerály a antioxidanty.

Jsou schopni naslouchat svým pocitům a pokud zažívají nepohodu, usilují o nápravu. Nebojí se předvést své emoce, ať jde o radost, zlobu a smutek nebo navštívit psychologa. K životu zároveň potřebují pohyb. Nemoci je tak většinou obchází.

Štír (24. 10. až 22. 11.)

Jedinci pod vládou Pluta mají silně vyvinutou intuici, přísný úsudek a vrozený psychologický talent. I přestože působí nenápadně, mají nezlomnou vůli a jsou vytrvalí. Rádi proto překračují svou komfortní zónu a vyhledávají nové výzvy, mezi které patří například otužování.

Díky tomu nebývají nachlazení a chřipky se jim vyhýbají obloukem. Dalším z důvodů, proč se snaží udržet fit, je strach z lékařů. Štíři jsou totiž sebejistí a neradi přiznávají, že selhali, což je v jejich očích také nemoc.

Ryby (21. 2. až 20. 3)

Zatímco jejich partneři posmrkávají, Ryby jim podávají čisté kapesníčky. Lidé narození pod vládou Neptuna se pyšní opravdu tuhým kořínkem, a to ani netíhnou ke zdravému životnímu stylu. Naopak si rádi dopřejí klobásy, víno nebo zákusky.

Může za to především jejich nekonfliktní a mírná povaha, která nesnese hádky. To však neznamená, že si svůj názor nechávají pro sebe. Díky své víře v morální principy ho ale sdělují v klidu a diplomaticky.

Zdroje: www.horoskopy.cz, www.ireceptar.cz, www.astrotalk.com